Ако се надевавте дека модниот тренд од 90-тите и 2000-тите ќе заврши во новата сезона, ве уверуваме дека тоа сè уште е далеку. Колекцијата Blumarine за пролет / лето 2021 година го потврдува тоа.

Колекцијата е елегантна, понекогаш дури и премногу, парчињата се украсени со пердуви, тамтела, крзно или цвеќиња со украсни стакленца – сè е вклучено одеднаш. Дизајнерите на модната куќа добро се забавуваа и ја пресоздадоа „гламурозната“ атмосфера на тоа тешко, но многу ведро време.

Правоаголни очила со обоени стакла и високи сатенски чизми се главните додатоци во новата летна сезона – се прашувате дали сме повторно подготвени за ова?

СПОДЕЛИ
Претходна објаваПлетени фустани: најубавите верзии за есен 2020 година!
Следна објаваВашиот Hugo Boss отсега во Сити Мол!
Дивиан Артс е првата и единствена веб страница во Македонија која ги пренесува сите облици на уметност во креативна форма до своите читатели. Целта на Дивиан Артс е да ги врати вистинските уметнички вредности во Македонија, да ја разбуди креативноста и да остане во чекор со последните случувања од областа на уметноста. Патем, да ги едуцира и промовира младите на културно и општествено ниво, да им помогне да се изградат како составен дел од нормалното и професионално живеење, без да заборават на својата креативност и потреба од уметност.

НЕМА КОМЕНТАРИ