Топли, многу комотни и супер женствени – плетените фустани мора да ги имате во студената сезона: откријте ги најубавите модели кај нас!

Секоја година истата приказна: штом пристигне есента, желбата да се покаже облеката и фустаните автоматски поминува. И така, редовно се наоѓаме во панталони!

Па, решението е тука! Станува збор за плетени фустани – модел кој совршено ја комбинира потребата од апсолутна удобност со желбата да бидете елегантни и женствени од утро до вечер …

Верзиите кои не смеат да се пропуштат оваа година? Станува збор за ребрести миди фустани, кои се носат со убав ремен на половината, до верзии изработени од тенко плетиво.

Од волнен мини фустан со монограм кој ќе изгледа фантастично во комбинација со убав пар кожни чизми, до фустан со високо деколте, супер шик за во канцеларија со пар мокасини, а навечер со високи потпетици.

 

СПОДЕЛИ
Претходна објаваValentino: Tina Kunaki – дама во црвено!
Следна објаваПовторно двеилјадити: „гламурозната“ колекција на Blumarin пролет / лето 21
Дивиан Артс е првата и единствена веб страница во Македонија која ги пренесува сите облици на уметност во креативна форма до своите читатели. Целта на Дивиан Артс е да ги врати вистинските уметнички вредности во Македонија, да ја разбуди креативноста и да остане во чекор со последните случувања од областа на уметноста. Патем, да ги едуцира и промовира младите на културно и општествено ниво, да им помогне да се изградат како составен дел од нормалното и професионално живеење, без да заборават на својата креативност и потреба од уметност.

НЕМА КОМЕНТАРИ