Познатите брендови, MyTheresa и Balmain, ги здружија силите за да создадат специјална колекција за летото 2020 година …

Моделите Џеси Блумендан и Мишел Ван Бијнен се појавуваат во каталогот, на кој работеше Јана Герберинг. Претставувајќи се покрај базенот, моделите ни ги претставија најновите креации на Оливие Рустен, вклучувајќи плетена тесна облека, секојдневни комбинезони и шарени кардигани.

Палетата на бои, која вклучува жолта, метално златна и бела боја-слонова коска, зрачат со летни вибрации. Што се однесува до убавината, Бенџамин Бејкер работеше на фризурите и шминката на моделите за ова снимање.

 

СПОДЕЛИ
Претходна објаваСонце и море – 10 неодоливи летни парчиња!
Следна објаваУличен стил: како девојките ги носат фустаните во портокалова боја?
Дивиан Артс е првата и единствена веб страница во Македонија која ги пренесува сите облици на уметност во креативна форма до своите читатели. Целта на Дивиан Артс е да ги врати вистинските уметнички вредности во Македонија, да ја разбуди креативноста и да остане во чекор со последните случувања од областа на уметноста. Патем, да ги едуцира и промовира младите на културно и општествено ниво, да им помогне да се изградат како составен дел од нормалното и професионално живеење, без да заборават на својата креативност и потреба од уметност.

НЕМА КОМЕНТАРИ