Жолта како сонце и сина како море …

Доколку ви недостасуваат сонцето и морето ова лето, внесете светли бои во вашата  облека и во модните додатоци.

Ова лето не ни донесе патувања за кои сонувавме на почетокот на годината, но деновите на летото можат да станат побезгрижни и „сончеви“ ако ја обоите облеката со боите на морето.

Жолтата боја секогаш го подобрува расположението и е совршена за летните денови, а со постудената нијанса на сина боја создаваат совршена хармонија.

Одбравме за вас 10 неодоливи парчиња во нијанси на сина и жолта боја кои ќе ги разубават последните денови на летото.

 

СПОДЕЛИ
Претходна објаваПогледнете го неверојатниот пентхаус на Сузан Сарандон!
Следна објаваBALMAIN во летно издание – 2020!
Дивиан Артс е првата и единствена веб страница во Македонија која ги пренесува сите облици на уметност во креативна форма до своите читатели. Целта на Дивиан Артс е да ги врати вистинските уметнички вредности во Македонија, да ја разбуди креативноста и да остане во чекор со последните случувања од областа на уметноста. Патем, да ги едуцира и промовира младите на културно и општествено ниво, да им помогне да се изградат како составен дел од нормалното и професионално живеење, без да заборават на својата креативност и потреба од уметност.

НЕМА КОМЕНТАРИ