Најинтересната соба во огромниот пентхаус со пет соби на Сузан Сарандон, можеби е најмалата…

Обоена во живописна кобалт сина, таканаречената “Academy Award Bath”  е всушност мала соба, каде Сарандон ги изложува своите бројни награди.

Откако во изминатите 29 години живееше во овој дуплекс, Сузан одлучи дека е вистинско време да се збогува со својот сакан дом. Со нејзините деца кои пораснале и заминале да го живеат својот живот, според зборовите на познатата актерка, нејзиниот стан сега и станал преголем.

Во целиот стан доминира амбиент на индустриски стил, кој се карактеризира со детали во форма на изложени цевки, железни радијатори и тавански греди.

Таа бара релативно скромни 7,9 милиони долари за него, а кога ќе го продаде, планира да се пресели во близина во помал стан.

СПОДЕЛИ
Претходна објаваВеличенствено мајсторство во новата DIOR CRUISE 2021 колекција!
Следна објаваСонце и море – 10 неодоливи летни парчиња!
Дивиан Артс е првата и единствена веб страница во Македонија која ги пренесува сите облици на уметност во креативна форма до своите читатели. Целта на Дивиан Артс е да ги врати вистинските уметнички вредности во Македонија, да ја разбуди креативноста и да остане во чекор со последните случувања од областа на уметноста. Патем, да ги едуцира и промовира младите на културно и општествено ниво, да им помогне да се изградат како составен дел од нормалното и професионално живеење, без да заборават на својата креативност и потреба од уметност.

НЕМА КОМЕНТАРИ