Ова лето, светлите неонски нијанси се заменети со веселата портокалова боја која изгледа најдобро на летните фустани – како што е потврдено од следниве извештаи на модните фотографи.

Огнената боја, нијанса на тиква, портокал, морков и манго ги преполнија улиците на Париз, Милано, Лондон и Њујорк.

Ве покануваме да ја освежите летната гардероба со овие цитрусни бои.

Девојките ги носат портокаловите свилени асиметрични фустани, проsирни со волуминозни ракави, макси и мини.

Спектакуларната портокалова боја не бара дополнителни акценти; можете да го надополнете стајлингот со лаконски сандали со тенки ремени, минималистички флип-апостолки или сандали во грчки стил.

СПОДЕЛИ
Претходна објаваBALMAIN во летно издание – 2020!
Следна објава3 работи кои успешните луѓе ги прават пред да го започнат денот!
Дивиан Артс е првата и единствена веб страница во Македонија која ги пренесува сите облици на уметност во креативна форма до своите читатели. Целта на Дивиан Артс е да ги врати вистинските уметнички вредности во Македонија, да ја разбуди креативноста и да остане во чекор со последните случувања од областа на уметноста. Патем, да ги едуцира и промовира младите на културно и општествено ниво, да им помогне да се изградат како составен дел од нормалното и професионално живеење, без да заборават на својата креативност и потреба од уметност.

НЕМА КОМЕНТАРИ