Без пилотни возила на лондонските улици

Без пилотните возила повеќе нема да претставуваат само утописки призори од научно-фантастичните филмови, какви што сме навикнале да ги гледаме. Тие ќе бидат сосема...

Гламур и елеганција на модната ревија Dolce & Gabbana есен/зима 2019!

  Во својата нова колекција есен/зима 2019, претставена на миланската модна недела, дизајнерите Доменико Долче и Стефано Габана се фокусираа на елеганцијата. Модната ревија беше отворена...

Нови најлуксузни вили во Дубаи!

Дубаи со тек на годините ја изгради својата репутација како централна локација за се што е луксузно, раскошно и скапоцено. Сем што има неверојатно луксузни...

CHRISTIAN LOUBOUTIN – колекција есен/зима 2019!

Шармантна колекција на чевли за сезоната есен / зима 2019/20 на брендот Кристијан Лабутен, кој како и секогаш, ја претставува познатата уметност и креативност...

До поквалитетен сон со домашни растенија!

За подобар одмор и сон преку целата ноќ, оплеменете ја својата спална соба со цвеќиња и зеленило. Недостатокот на сон е еден од најголемите проблеми...

Лустер Аурора инспириран од природата!

Лондонската компанија LUUM лансираше брановиден лустер, инспириран од јапонската 3D технологија за свиткување цевки ... Лустерот Аурора, именуван по природниот феномен е создаден како мимикрија...

Најубавите мостови низ светот (2. дел)

Мостовите се едни од најимпресивните зданија, градби кои сведочат за талентот на архитектите и претставуваат обележје на една држава. По првиот дел од серијалот...

Џенифер Лоренс во новата кампања на Диор!

  Џенифер Лоренс ја посети уметничката галерија, заради снимање на новата есен 2019 кампања за брендот Диор ... Амбасадорката на Француската модна куќа позираше во шик...

Колекција на Karl Lagerfeld за Swarovski!

Сорботката помеѓу Karl Lagerfeld и Swarovski е само почеток на проектот кој ќе трае континуирано, а годишно ќе се претставуваат по 2 колекции. Ви го...

Најпопуларна фризура за топлите денови!

Со пристигнувањето на топлите денови, на градските улици се повеќе ги гледаме жените кои косата, без разлика дали е со средна или долга должина,...

Blue Prosecco најпопуларниот летен пијалок!

Како целиот свет да полуде за пијалаци во необични бои! Во ова време минатата година во Мадрид, беше популарно ГИК синото вино, чија боја...

Disney Miki Mouse Ears во луксузно издание!

Рајфови или венчиња со ушите на Мики Маус се омилени меѓу децата и некои возрасни ... Disney ја најави својата нова соработка со голем број...

Solar Egg – место за средби во удобна и топла средина!

Градот Кируна во шведската Лапонија, почна со својот проект - урбана трансформација со помош на тим за развој... За да го прослават овој почеток, ангажирани...

Кои фармерки се носат оваа сезона?

  Ги обожуваме фармерките во сите изданија, а потрагата по совршен пар фармерки никогаш нема да ни досади. Без оглед кој крој да го одберете, се...

IKEA рецепти | Готвењето не било никогаш полесно

Едноставно и со вкус. Готвиме со IKEA! https://www.youtube.com/watch?v=KyOI7FI6DJ4 Кога станува збор за шведскиот бренд, убавината во живеењето е едноставноста. Иако IKEA не го следи потполно ова правило...

Едноделни костими се совршен избор за плажа!

  Едноделни костими за капење се за секого ... Освен што се хит на сезоната, едноделните костими се одлични за сите жени со облини бидејќи ги...