Дејствието на филмот е сместено во педесетите години, во гламурозниот свет на повоениот Лондон. Под режисерска палка на Paul Thomas Anderson, Daniel Day- Lewis глуми во својот последен филм.

Познатиот кројач Reynolds Woodcock ги облекува познатите членови на кралското семејство, филмски ѕвезди и елитата. Низ неговиот живот минале низ жени се додека не се појави Alma.

За режијата и сценариото заслужен е Paul Thomas Anderson, а во главните улоги освен Daniel Day- Lewis се појавуваат и Lesley Manville и Camilla Rutherford. 

Премиера на филмот е најавена кон крајот на декември, оваа година.

Погледнете го трејлерот…

Коментари

коментари

СПОДЕЛИ
Претходна објаваУтрата на живописните француски планини
Следна објаваТренд: чизми во боја!
Дивиан Артс е првата и единствена веб страница во Македонија која ги пренесува сите облици на уметност во креативна форма до своите читатели. Целта на Дивиан Артс е да ги врати вистинските уметнички вредности во Македонија, да ја разбуди креативноста и да остане во чекор со последните случувања од областа на уметноста. Патем, да ги едуцира и промовира младите на културно и општествено ниво, да им помогне да се изградат како составен дел од нормалното и професионално живеење, без да заборават на својата креативност и потреба од уметност.

НЕМА КОМЕНТАРИ

ОСТАВЕТЕ ОДГОВОР