Carolina Herrera – симбол на елеганцијата

Познатата модна дизајнерка Каролина Херера е родена во Венецуела. Уште како многу мала нејзината баба за прв пат ја однела во посета на Париз,...

Aтрактивни коктели идеални за студените зимски денови!

За љубителите на коктели, овој избор сигурно ќе ги освежи празничните денови кога со радост за своите најблиски подготвуваме посебни изненадувања. При мешањето на...

Божиќни традиции ширум светот [прв дел]

Со надеж дека ќе го разгориме Вашиот празничен дух, а со уште поголема надеж дека ќе придонесеме во неговата креација кај Вас, ви ги...

Бисерите се “statement” накит на сезоната со стил!

Долго време, жените ги избегнуваа бисерите. Сепак, оваа сезона го забележавме враќањето на бисерите, на голема врата. Ги наоѓаме насекаде, од декорација на облека,...

Како на месечината, ноќевање во хотелот Kameha Grand Zürich!

Во хотелот Kameha Grand Zürich е отворен уметнички апартман наречен "space suite". Гостите имаат можност да го почувствуваат вонземското искуство, заронети, како да се наоѓаат...

Иконското контроверзно наследство на Calvin Klein

Првата книга на светски познатиот дизајнер, Калвин Клајн содржи контроверзна збирка на фотографии која ја слават неговата професионална ера. Фотографиите кои ја создадоа репутацијата...

Искри искрени

Имам едно прашање до Вас. Да, „Вас“ се однесува на секој оној кој ја отвори оваа статија - дали од љубопитност, дали од лицемерие или...

Jimmy Choo : кампања Cruise 2018 со Kati Nescher !

По ангажирањето на Кара Делевин за нивната празнична кампања, Џими Чу ја продолжува соработката со познататие и за колекцијата"Круз" 2018 година. Новата ѕвезда на кампањата...

Најмалата спална соба на светот!

Франсускиот дизајнер Gilles Belley неодамна дизајнираше систем на мебел наречен ROOMS, кој го развива односот помеѓу домашните активности, создавајќи простори за живот и работа, од мебелот кој...

Бохо стил во најдобро издание: кампања DIOR RESORT 2018!

Откако се појави во кампањата Dior Resort 2018, младата и талентирана ѕвезда Џенифер Лоренс предизвика голем интерес ... Таа беше фотографирана под ведро небо, пред објективот ...

Мистериозната убавина на (Maijishan,China)

Пештерите Мајџишан се наоѓаат во областа (Gansu), поточно во северна Кина. Тие не настанале по природен пат, туку биле ископани пред точно 1500 години....

Уметнички ремек-дела инспирирани од Шекспир

Инспирирајќи генерации автори, сценаристи и поети со своите приказни и стихови кои постојано се користат за современи филмови, песни и книги (само на момент...

Пролет на улиците во светот

После долгата и ладна зима нема ништо поубаво од тоа да видиме како пролетта се буди пред нашите очи. Иако според календарот зимата сè...

Blue Majik-најнов тренд во здравата исхрана!

Blue Majik е најновиот тренд за сите што претпочитуваат здрава исхрана. Блогерите ширум светот секојдневно го користат во својата исхраната. За што станува збор? Blue Majik...

Модните стилови на улиците на Милано, Париз, Њујорк

Додека познатите модни имиња ги презентираат своите најнови модели на модните писти ширум светот, на улиците на светските метрополи може да се видат прекрасно...

4 Филмови во режија на жени кои не треба да ги...

Филмови во режија на жени кои не смеете да пропуштите оваа година...Досега Холивуд успешно ги игнорираше жените - режисери. Но, се кулминираше на  „Златен...