Зад сцената од доделувањето на Golden Globes 2017!

Секоја девојка знае дека процесот на спремање и дотерување, можеби е и најзабавниот дел на излагањето. Кога се работи за Холивудското доделување на наградите,...

Идеи: Уникатно осветлување со природни гранки и делови од стебла!

  Еколошки парчиња за осветлување, кои не се помалку популарни од оние минималистичките, скандинавските или бохо стиловите ... Додавањето на природни детали, ќе направи да се...

Младешки дух во пролетната колекција на Emporio Armani!

 Giorgio Armani, кампањата за сезоната пролет/лето 2017 година за Emporio Armani ја смести во Италија, поточно во волшебниот Рим. Фотографиите ги потпишува Lachlan Bailey, а sвезди во кампањата...

Како да се подобри самодовербата?

  Иако често не сме свесни за тоа, нашата привлечност всушност е базирана на внатрешната убавина. Вашата самодоверба е извор на вашата брилијантност и убавина. Ќе...

Сладолед со облик на цвет е нов слаткарски тренд!

Секој од нас сака да добие цвеќе и сите го обожуваме сладоледот, така ли е? Токму така, слаткарницата iCreamy во Сиднеј Австралија, одлучила да...

Нови колекции на IKEA за есен/зима 2018!

Компанијата ИКЕА за сите свои верни купувачи ги претстави новите четири колекции посветени на ентериериерите за оваа есен и зима... Овие колекции се составени од...

Ивона Дамеска – Ида | Мирис на јасмин

МИРИС НА ЈАСМИН Во собата темна, штом кандило одненадеж светна, на софата мала, се покажа силуета, од една девојка млада. Додека дождливата капка, шепотејќи тивко паѓаше од олуците и нежно...

7 Инспиративни и убави тиркизни соби!

Што ви доаѓа на ум кога ќе помислите на тиркизната боја? Убав индијански накит? Океан кој се среќава со бела песочна плажа? Само неколку бои...

Овој ремен – корсет е хит на социјалните мрежи!

Можеби го забележавте овој тренд на социјалните мрежи, го носат сите трендсетерки и познати девојки. Овој ремен налик на корсет се носи преку бели...

Музички имиња кои ќе настапатна модната ревијата на Victoria’s Secret

Овогодинешната голема спектакуларна модна ревија на Victoria's Secret ќе се одржи на 9-ти ноември, а беше откриено и кои музички ѕвезди ќе настапат на...

Убавата Будимпешта под густата магла

Кога зборуваме за светските метрополи, често ги поврзуваме со временските услови, што ни ги разубавува фантазиите. Лондон го поврзуваме со вечниот дожд, Москва ја...

Три есенски модни класични парчиња!

  Класичните париња на облека секогаш се подобар избор за инвестирање од трендовски парчиња кои се менуваат од сезона во сезона. Едноставните, класични парчиња ни нудат...

Волшебни торти во форма на еднорог!

Познатиот американски бренд за слатки Naked cakes, го претстави својот нов сладок хит - торта во облик на еднорог! Сте видели ли посладок еднорог? Мислиме дека...

Повеќеслојното облекување е хит на есента и зимата!

Има вистината во тоа дека облекувањето на есен и во зима е покреативно. Колку сте вешти во комбинирањето, мешање на различни материјали, текстури и дезени,...

Најубавиот поглед во Кападокија – Турција!

Кога реалноста изгледа подобро од Photoshop! Неверојатната природа, формата на карпите и летовите на шарените балони, не водат во светот на бајките. Кападокија е старовековен регион...

Шер ја откри тајната на нејзината завидна фигура!

Шер беше прогласена за кралица на поп музиката уште во 60-тите години од минатиот век, кога таа само што ја започнуваше кариера, но и...