`Niksen`-холандски концепт на живеење!

Дали можеби сте слушнале за `Hygge`, дански концепт на lifestyle? Од неодамна тој го загуби приматот на водечки концепт на европски начин на lifestyle. Niksen (Холандски...

“Claire de Lune”, најновата колекција на чевли на Christian Louboutin

Најновата колекција на познатиот моден креатор Christian Louboutin е наречена "Claire de Lune" и е инспирирана од убавините на месечевата светлина. Единствените апликации од...

Средба со Јагода Михајловска-Георгиева во ТРИ!

Издавачкиот центар ТРИ со задоволство ве информира дека во среда, 14 февруари, во 13 часот, во Книжарницата ТРИ во Дебар Маало ќе се одржи...

Лаптоп за луѓе со стил

Стилот се забележува во секој аспект од животот, особено во вечниот обид за персонализирање на секој негов дел. Компјутерот како неизбежен дел од секојдневието на...

Барселона од птичја перспектива!

„За да ја запомниш слободата во својата вистинска форма, доволно е да набљудуваш среќен галеб кој лета во небесната шир.“ - Mehmet Murat ildan  Убаво е...

Хороскопот и кариерата

Според астрологијата, за секој хороскопски знак се врзани одредени карактеристики во изгледот, карактерот, начинот на исхрана, изборот на пријатели и сите останати работи од секојдневниот живот, па...

Volkswagen Golf, Polo и Up! избрани за „Best Cars 2018“

Читателите на списанието „Auto Motor und Sport“ ги прогласија Golf, новото Polo и Up! за „Best Cars 2018“ во нивните категории. Не помалку од...

Ентериер од 36 метри квадратни

И малите домови можат да бидат совршен животен простор, со паметни решенија и добар план при уредувањето на ентериерот. Одличен пример е и овој...

Модерна алтернатива на црната кожна јакна!

Црната кожна јакна доби конкуренција! Црната кожна јакна не има спасено безброј пати во сите можни ситуации и кај сите модни комбинации и затоа ја...

Металик – миди здолниште е тренд!

  Металик миди здолништа - ги гледаме на секој агол и тоа на трендсетерките во сите големи градови. Овој моден тренд, го гледаме веќе неколку...

Најскапа куќа на светот од 500 милиони долари!

  Не постои суперлатив кој би можел да го опише и да даде слика за домот од 100.00 квадратни метри во Калифорнија ... Тоа е дом...

Cappuccino во боја – нов светски тренд!

"Rainbow Lattees", односно кафе во боите на виножитото. Прво такво кафе е направено во Лас Вегас, благодарејќи на идејата и вештината на барменот Mason Salisbury...

Dior Saddle повторно е хит чанта!

Едноставно, малите торби ги оставивме настрана, кога се појавија XL торбите кои  ги промовираа брендовите како Balenciaga, Chloe и Marc Jacobs, а сега повторно...

Уникатни ламби изработени од книги

Холандското студио Bomdesign, водено од Michael Bom е дизајнерско студио во чиј фокус е изработка на ламби. Дизајнерот употребува веќе искористени материјали, откривајќи ги нивните можности до максимум....

Хороскоп за ден 25.03.2018 година!

Овен Ве нервираат луѓето кои постојано ви кажуваат дека секогаш може да сметате на нив, да се јавите кога ви е потребно, а кога ви...

Како се носат широки пантолони оваа сезона!

Широки, лелеави панталони....секако се идеален избор за лето, но дали се едноставни за комбинации, тоа е друго прашање. Ние мислиме дека се, но само...