Универзални армоника чизми за есен и зима!

При изборот на чизми треба да се придржувате до строги параметри: нема потреба да се плашите од нечистотија и снег, можете безбедно да гo...

Кореографија на Brian Friedman на синглот „New Rules“ од Dua Lipa

https://www.youtube.com/watch?v=eV_q79-q5qs Dua Lipa полека но сигурно ги достигнува се побрзо првите места во плејлистите во Европа и САД. Доказ за подемот на нејзината кариера и...

Европски филм за млада публика во пет градови

Здружението на филмски продуценти на Македонија МЗФП Скопје до 15 ноември го организира проектот „Европски филм за млада публика“ во рамките на кој ќе...

Новата Ivy Park колекција на Beyonce!

Beyonce која неодамна стана мајка на близнаци, неодамна исфрли на пазарот нова колекција на Ivy Park. Во продажба дојде новата колекција за есен Ivy Park, четврта по...

Selin Dion – моден инфлуенсер!

  Кожни панталони, твид јакна и две Шанел торби: се најдобро одеднаш! Со беспрекорен секојдневен стајлинг, Селин Дион самоуверено ја освојува славата на моден инфлуенсер. Во последно...

Louis Vuitton лансира специјални торби за празничната сезона!

  За оваа празнична сезона ... Инспирирани од чантата Pochette Trapeze clutch, „Louis Vuitton Twis Bag“ стана ново класично парче од познатата марка кога беше лансирана...

Хотелот „The Ritz-Carlton Langkawi“ се отвора во октомври 2017!

Еве што треба да знаете за претстојното отворање на хотелот  „The Ritz-Carlton Langkawi“ во октомври 2017 година. Лангкави e најзначајната туристичка дестинација за одмор во Малазија, а наскоро...

Fashion Awards 2019: Urban Luxe за Rihanna!

Кога ја доби наградата Urban Luxe на Fashion Awards 2019 Ријана носеше модел на Fenty , а верзијата на полу-транспарентна преголема кошула која паѓа над мини...

Kate Moss ја претстави новата колекција на тапети!

Познатиот модел Кејт Мос, уште еднаш ни ја покажа љубовта која ја чувствува кон светот на дизајнот ... Во соработка со англиската куќа за тапети de...

Ријана ја промовираше новата City Bloom колекција!

За својата најнова Fenty (моден бренд на Ријана) колекција, Ријана го ангажираше британскиот дизајнер A Sai Tai, за да создаде лимитирано издание на нејзината најнова...

Хит – есенските чизми од Mangо го освојуваат интернетот!

Црвените Мангo чизми над колената, веќе стануваат вистински хит за оваа есен. Со само еден поглед на најпознатите онлајн шопинг дестинации во светот, како што...

Надоградете ја вашата канцелариска гардероба во 2020!

  Канцелариската гардероба долго време беше константа која не можеше да се смени - сега повеќе личи на дизајнерска облека, чии детали лесно можат да...

Модна недела во Њујорк: Calvin Klein пролет / лето 2018!

На модната недела во Њујорк, брендот ја претстави новата колекција за сезоната пролет / лето 2018 година. Дизајнерот повторно се повика на американската класика -...

Здрава храна која му штети на вашето тело повеќе од цигари!

Денес, нездравите диети убиваат повеќе луѓе отколку цигарите. Научниците откриле дека недостатокот на важни хранливи материи може значително да го оштети нашето здравје, па затоа...

Без разлика дали ги сакате или мразите, тие се враќаат!

РУЖНИ ИЛИ СТАБИЛНИ И УДОБНИ...СЕ РАДУВАТЕ ЛИ НА ВРАЌАЊЕТО НА ОВОЈ ТРЕНД? Во последниве неколку месеци, се почесто го гледаме враќањето на трендовите од 90-тите....

Во Јапонија кампањата против високи потпетици е насочена кон сообразност и...

ТОКИО - Пред една година, Јуми Ишикава се вратила дома од својата работа во компанија за погребни услуги, со болки и крвави стопала и...