Една форма, сигурно станува најбарана и е вистинскиот избор на веренички прстен за 2018 година, а станува збор за вистински класичен прстен, со мала доработка…

Без разлика дали сте повеќе класично определени или ги следете трендовите, имаме предлог за вас. 2018 -та, сигурно ќе ја обележи една сосема посебна форма на веренички прстен.

Станува збор за хоризонтален овален камен на прстенот. Овалниот камен (некои ќе добијат вистински дијамант), кој до сега беше поставен вертикално, во 2018 година ја смени позицијата и сега вереничките прстените ги обележува хоризонталниот.

Класичен и едноставен со модерен пресврт, го прави овој веренички прстен идеален избор за сите невести кои сакаат нов тренд и свежина, но сепак не сакаат да се откажат од класиката, бидејќи ќе го носат на рацете до крајот на својот живот.

СПОДЕЛИ
Претходна објаваRuby Roman: Најскапото грозје во светот!
Следна објаваБлизначките Лија и Ава Мари Клеменс се најубавите близначки на светот!
Дивиан Артс е првата и единствена веб страница во Македонија која ги пренесува сите облици на уметност во креативна форма до своите читатели. Целта на Дивиан Артс е да ги врати вистинските уметнички вредности во Македонија, да ја разбуди креативноста и да остане во чекор со последните случувања од областа на уметноста. Патем, да ги едуцира и промовира младите на културно и општествено ниво, да им помогне да се изградат како составен дел од нормалното и професионално живеење, без да заборават на својата креативност и потреба од уметност.

НЕМА КОМЕНТАРИ

ОСТАВЕТЕ ОДГОВОР