Ruby Roman Grapes

Јапонија е уште еднаш на списокот на земјите со најскапо овошје на светот, благодарение на грозјето Руби Роман.

Ова е најскапото грозје во светот што можете да го купите. Секое зрно мора да достигне тежина од 20 грама и да поседува 18% шеќер. Оваа врвна класа на грозје е толку ретка, да 26 -те гроздови во 2015 година се продадени за неверојатни 8,400 долари.

СПОДЕЛИ
Претходна објава4 дефинитивни трендови во дизајнирањето на ентериерот!
Следна објаваВеренички прстен за 2018 година: класика со доза на модерно!
Дивиан Артс е првата и единствена веб страница во Македонија која ги пренесува сите облици на уметност во креативна форма до своите читатели. Целта на Дивиан Артс е да ги врати вистинските уметнички вредности во Македонија, да ја разбуди креативноста и да остане во чекор со последните случувања од областа на уметноста. Патем, да ги едуцира и промовира младите на културно и општествено ниво, да им помогне да се изградат како составен дел од нормалното и професионално живеење, без да заборават на својата креативност и потреба од уметност.

НЕМА КОМЕНТАРИ

ОСТАВЕТЕ ОДГОВОР