Пролетта најверојатно ќе ја дочекаме облечени во нежни пастелни нијанси, се разбира кој е љубител на истите. Според тоа што можевме да го видиме на последната модна ревија за сезоната пролет/лето 2018 на модната куќа `Chanel`, тие беа најзастапени во оваа модна линија.

Знаеме дека во пролет времето најчесто е променливо и изобилува со многу врнежливи денови, затоа дизајнерите на Chanel се потрудија да создадат софистицирана модна линија изработена од пластични торби, капути и чизми.

Модерни и шик дури и на дождливо време, а кој не би го посакал тоа?

Погледнете!

Коментари

коментари

СПОДЕЛИ
Претходна објаваМорковот го подобрува видот – вистина или мит?
Следна објаваКои се предностите од секојдневното консумирање на хлорофил!
Art will remain the most astonishing activity of mankind born out of struggle between wisdom and madness between dream and reality in our mind!! Со повеќе од солидни познавања на класичната уметност и со исклучителнo познавање на француската мода и стил на живеење, Маја ја презентрира убавината на уметноста во посебните мигови на секојдневието, нагласувајќи го акцентот на идиличните егзотични патувања. Формалната цел на убавината е страста на љубовта; (нејзина омилена изрека). Art will remain the most astonishing activity of mankind born out of struggle between wisdom and madness between dream and reality in our mind!!

НЕМА КОМЕНТАРИ

ОСТАВЕТЕ ОДГОВОР