Клои Кардашијан отсекогаш бил позната како полничка. Но, неодамна таа одлучи да оди на диета, а првите пет килограми ги намали само со исфрлање на една група намирници.

Резултатите од диетата на Клои се видливи на нејзината фигура и секако може да се каже дека нејзината исхрана функционира добро. Досега намалила 16 килограми. Но, нас не заинтригираа, тие првите килограми…

Клои ги симна првите пет килограми само благодарение на овој диететски трик:

Ако сакате да изгубите тежина, исфрлете ги млечни производи. На едноставен јазик тоа значи: нема јогурт, нема сирење, нема кафе со млеко ..

Звучи лесно, нели? Сепак, во пракса тоа не е така, бидејќи многу намирници кои ги консумираме секојдневно, содржат млечни производи. Овој режим трае само 2 недели, по што млечните производи повторно се внесуваат во исхраната, но во скромни количини.

Клои Кардашиан изјави за магазинот Health, дека таа не јадела млечни производи две недели, а сега пие бадемово млеко, но никако не може да се откаже од сирењето.

СПОДЕЛИ
Претходна објаваШто го одликува францускиот шик?
Следна објаваВо третата седмица од јануари…Public Room
Дивиан Артс е првата и единствена веб страница во Македонија која ги пренесува сите облици на уметност во креативна форма до своите читатели. Целта на Дивиан Артс е да ги врати вистинските уметнички вредности во Македонија, да ја разбуди креативноста и да остане во чекор со последните случувања од областа на уметноста. Патем, да ги едуцира и промовира младите на културно и општествено ниво, да им помогне да се изградат како составен дел од нормалното и професионално живеење, без да заборават на својата креативност и потреба од уметност.

НЕМА КОМЕНТАРИ

ОСТАВЕТЕ ОДГОВОР