9.-19.01. // 10:00 – Winter Fun with Jumping Clay
Зимски распуст исполнет со креативност, едукација и забава!

winter-fun--JUMPING-CLAY-photo

09.-19.01. // 10:00 – Курс за деца: Design Thinking
На овој курс децата имаат можност да поминат низ 5те различни фази на креирање на една употреблива апликација за мобилен телефон.

design-thinking-course-photo

16.01. // 18:00 – Coffee with an expert: Connect to new customers
Имаш одличен производ, а не знаеш како до подобро поврзување со корисниците/потрошувачите?

Untitled-2

facebook event link
Пријава на angela@publicroom.org.

17.01. // 20:00 – „Само сенка на она што доаѓа” – Самостојна изложба на Тони Попов
„Серијалот слики од „Апстрактна поезија” е чекор надвор од комфорната зона, крик на лузните кои копнеат за исцеление, обид на смртното да ѕирне во вечноста.” – Тони Попов

toni-popov-izlozhba

18.01.-20.01. // 21:00 – Weekend at Public Room
И овој викенд те очекуваме на одлична журка кај нас во Соба…

VIKEND-PR

facebook event link
Резервации на 078 250 554.

21.01. // 10:00 – Social Sunday
Дневна забава за целото семејство!
Безгрижна забава за родители кои сакаат да уживаат во пријатна неделна атмосфера, додека децата посетуваат една или повеќе работилници на кат 1 со професионални ментори по кулинарство, дизајн размислување, моделирање и сл.

social-sunday

facebook event link
Апликација за пријавување.
Резервација на маса на 078 250 554.

***

Нашиот њуслетер го испраќаме на нашите омилени личности, затоа што сакаме секогаш да се информирани за кул случувањата во Јавна Соба!

Очекувај го нашето неделно известување следниот понеделник.

Се гледаме во Јавна Соба!

СПОДЕЛИ
Претходна објаваИзгубете 5 килограми со исфрлање само една намирница!
Следна објаваНијанса на зелена – нова хит неутрална боја во 2018!
Пилотот кој раководи со летот кој ја открива креативната страна на животот е вечен поддржувач на широката палета уметности, со хиперактивен печат. Без ефект на изненадување поради уметничкиот допир од мали нозе и израснувањето во семејна атмосфера на вистински уметници прават од него модерен боем, шармантен екцентрик, вистински гурман, патувач и трагач по креативитет низ секој агол на планетата. Затекнат во маркетингот и односите со јавност, не успева да се оддели од креативниот максимум во секоја сфера на живеењето.

НЕМА КОМЕНТАРИ

ОСТАВЕТЕ ОДГОВОР