Подгответе се љубители на бели и беж нијанси, бидејќи добиваме нов хит неутрална боја …

2018- та, ќе превземе уште една неутрална нијанса која лесно ќе се вклопи во вашите домови.

Според најновите предвидувања, оваа неутралната нијанса на зелената боја, ќе биде вистински хит.

Се повеќе дизајнери на ентериери ја користат оваа нијанса на зелена боја.

Оваа сивкавкасто зелена боја е мека и нежна и лесно се вклопува во секој амбиент. Но сепак не е здодевна ни предвидлива и претставува вистинска неутрална боја во 2018 година.


СПОДЕЛИ
Претходна објаваВо третата седмица од јануари…Public Room
Следна објава#Backwardsbooks – Нов тренд во ентериерот
Дивиан Артс е првата и единствена веб страница во Македонија која ги пренесува сите облици на уметност во креативна форма до своите читатели. Целта на Дивиан Артс е да ги врати вистинските уметнички вредности во Македонија, да ја разбуди креативноста и да остане во чекор со последните случувања од областа на уметноста. Патем, да ги едуцира и промовира младите на културно и општествено ниво, да им помогне да се изградат како составен дел од нормалното и професионално живеење, без да заборават на својата креативност и потреба од уметност.

НЕМА КОМЕНТАРИ

ОСТАВЕТЕ ОДГОВОР