Париз, градот на светлината со својот францускиот шик  е надалеку познат.  Сакате да изгледате како французинка? Погледнете како да го изведете тоа и што го карактеризира овој стил.

Започнете го денот со топол кроасан и вкусно еспресо.

Задолжително врзете марама на рачките на вашата омилена чанта.

Носете блуза во пруги.

Заменете ги вашите високи штикли со рамни чевли по можност да се балетанки.

Кога одите во супермаркет понесете ја позната tres chic плетена корпа.

Ставете црвен кармин, но, без друга шминка.

Не ја сушете косата со фен, пуштете ја слободно да ви паѓа без да ја обликувате.

Oблечете бели панталони во комбинација со тексас кошула.

СПОДЕЛИ
Претходна објаваТоп 3 #DivianArts инстаграм фотографии за оваа недела
Следна објаваИзгубете 5 килограми со исфрлање само една намирница!
"Art will remain the most astonishing activity of mankind born out of struggle between wisdom and madness between dream and reality in our mind!"! My main fields of interest are arts and culture, but I am easily adaptable to different types of topics. Intrinsic interest in these two fields, of which I have followed successive developments, and in their singular and profitable union: scientific abstraction and sensory rapture, ephemeral and predictive, the attribute of success and the spirit of ‘innovation. ---------------------------------------------------------------------------------- Со повеќе од солидни познавања на класичната уметност и со исклучителнo познавање на француската мода и стил на живеење, Маја ја презентрира убавината на уметноста во посебните мигови на секојдневието, нагласувајќи го акцентот на идиличните егзотични патувања. Формалната цел на убавината е страста на љубовта; (нејзина омилена изрека).

НЕМА КОМЕНТАРИ

ОСТАВЕТЕ ОДГОВОР