Како визуелно да ги издолжите нозете со облека

Многу жени сакаат да имаат "3 метри" долги нозе и многумина сметаат дека нозете се најсекси женски атрибут. Но, немаме среќа сите нозе како...

Подгответе ја вашата кожа за летото!

  Летото е на прагот, што значи дека наскоро ќе поминиваме многу време на отворено, уживајќи на плажите, морињата и жешките летни денови ... Сепак, иако најтоплата...

Крема за сончање – колку треба да нанесете за да обезбеди...

Сите веќе знаеме дека сончевите зраци можат да бидат многу штетни за нашето здравје, но и за изгледот на нашата кожа ... Токму поради оваа...

Место за совршено бегство од градот во 2021 година: Constance Hotels...

Сејшелите се поблиску од кога и да е, а како една од ретките дестинации кои со задоволство повторно ги пречекуваат туристите, тие се совршено...

Ги откриваме стилските правила на најмодерните жени – Французинки!

Жените од оваа исклучително елегантна земја се секогаш на врвот кога станува збор за ноншалантен шик стил ... Разговарајте со кој било која од нив...

‘Одговорна мода’ со професор Иан Кинг ✯ (Моден викенд Скопје)

Еколошка мода (екомода) или одржлива мода е дел од растечката филозофија за дизајн и тренд на еколошка одржливост, чија цел е да создаде систем кој бесконечно ќе биде...

Разбудете го вашиот заспан сјај!

Оваа пролетна сезона изберете розови нијанси и природен сјај ... Chanel Beauty претстави комплетно нова колекција, која дефинитивно ќе го подобри природниот сјај на вашиот тен....

Скопје Сити Мол во акција за сите дами!

Кога последен пат сте добиле комплимент? Само неколку убави зборови знаат да го разубават денот и да нѐ исполнат со позитивна енергија и да...

Моника Белучи изгледа феноменално во новата кампања на Картие!

  Актерката Моника Белучи повторно се појави во новата рекламна кампања на брендот Картие ... Картие е легендарен бренд кој произведува накит, модни додатоци и луксузни...

Убавината е во гените: Дева Касел блеска во новата реклама на...

Дева Касел се враќа на сцената појавувајќи се во новата кампања на Долче и Габана за новата линија на мириси ... (Дева Касел е ќерка на...

Flower-mania: Ким Кардашијан опкружена со цвеќиња на луксузни фотографии

  Божиците не се раѓаат, тие стануваат такви со текот на времето, како Ким Кардашијан. Ова тврдење најдобро го докажуваат сликите од една од најновите...

Нега и убавина на коса!

  Секој од нас, колку и да се трудиме да го негираме тоа, знае дека физичкиот изглед е важен ... Токму од таа причина, ние купуваме...