Новиот парфем “Good Girl Velvet Fatale” на Carolina Herrera!

Супер моделот Карли Клос ја загреа атмосферата со нејзиното издание во секси црвен фустан за кампањата на новиот Carolina Herrera парфем. Долгоногата русокоса позира во...

,,DERMAOXY”- најнов холивудски третман за подмладување!

Познато е дека ниеден процес во човековото тело не може да се одвива без присуство на кислород. На тој начин се постигнува најдобро возможно...

Убавина: Новогодишна колекција на Kylie Jenner!

Kylie Jenner ја претстави својата новогодишна колекција! Kylie Jenner ја презентираше својата новогодишна колекција на шминка наречена Kylie Cosmetics 2018 Holiday Collection. Новите производи на популарната...

10 есенски трендови на маникир!

    Природно, боја и сјај ... Маникирот е "аксесоар" кој е секогаш со вас. Покрај тоа, може да се менува толу често колку што сакате. Денес...

Совршена фризура по препорака на Hudа Kattan!

  Худа Катан, попозната како Huda Beauty, повторно постави нов тренд на Instagram. Худа, која ја следат речиси 29 милиони луѓе на Instagram, покажа во кратко...

Гламурозниот изглед се враќа на сцена оваа зима!

Доколу сте љубител на гламурозен изглед тогаш актуелните модни трендови со сигурност ќе ви допаднат и ќе ве развеселат во истовреме. Модните парчиња направени од...

Во Њујорк се одржа долго очекуваната модна ревија на Victoria’s Secret!

Еден од најочекуваните модни настани во годината, модната ревија на Victoria's Secret 2018, конечно, се случи. Ангелите на брендот Victoria's Secret кои прошетаа на пистата...

Како да ја откриете вистинската нијанса на кармин за вас?

  Бојата на усните е уникатна, заради тоа одредена нијанса на кармин на секоја од нас поинаку изгледа. Усните се најпогодни за кармини кои се нијанса...

Ashley Graham ги објави фотографиите од снимањето за Vogue

Ashley Graham првиот plus size модел и жена која оваа линија ја популаризираше глобално, нè воодушеви со нејзините фотографии. Таа објави на нејзиниот Instagram неколку...

Најнов `beauty trend` за мазна кожа на вашето лице!

Сите ние посакуваме да имаме убава и негувана кожа на вратот и лицето, но ретки се оние кои имаат таква генетска предиспозиција да го...

Шарлиз Терон во кампања за Dior – J’adore Absolu!

Прекрасната актерка Шарлиз Терон се појавува во новата кампања за познатиот Dior парфем. Француската куќа ја претставува кампањата за мирисот J'adore Absolu во која познатата  јужноафриканска актерка...

Ќерката на Кејт Мос влезе во модните води!

  По Каја Гербер, која тргна по стапките на познатата мајка поранешниот топ модел  Синди Крафорд и ќерката на Кејт Мос, беше ангажирана за нова make...

Jazzelle Zanaughtti во новта рекламна кампања на ASOS!

  Младата модна икона Jazzelle Zanaughtti блесна во новиот рекламен спот на познатиот британски бренд ASOS со наслов "My style is never finish". Оваа млада звезда во...

На премиерата на новиот филм Dakota Johnson блесна во прекрасен фустан...

Дакота Џонсон во прекрасен фустан на Гучи на премиерата на новиот филм! Според многу модни критичари, Дакота е една од најдобро облечени актерки во светот,...

Парфемот Versace Eros Flame инспириран од бесмртните љубовници!

Модната куќа Версаче нè повикува преку жешката кампања да го откриеме нивниот  најнов мирис - Versace Eros Flame. Ѕвездите на кампањата се ултра популарената моделка...

Ема Стоун во кампања за парфемот на Attrape-Rêves!

  Актерката Ема Стоун е заштитното лице на кампањата за новиот парфем Louis Vuitton Attrape-Rêves. На фотографијата актерката позира со бел фустан во грчки стил на...