Gigi Hadid ја откри тајната за нејзината негуваната коса!

Во интервјуto за W Magazine, коe го даде заради својата нова соработка со Reebok, Gigi ја откри големата тајна во врска со својата прекрасна...

8 точки на лицето за нанесување на highlighter!

Highlighter-от е вистински чудотворец, заради кој нашето лице изгледа подобро, поздраво и посвежо! Истакнување на лицето со highlighter, сè уште е наш омилен дел од...

Топ 9 најскапи лакови за нокти!

Пазарот на лакови за нокти секоја година расте и ни претставува нови хит трендови ... Иако генерално жените не сакаат да трошат многу пари на...

Маникир 2018: 7 идеи за маникир во модерната ултравиолетова боја!

Во декември, институтот Pantone  ја најави новата модерна боја, која ќе биде главна во 2018 година. Станува збор за ултравиолетовата. Дали сакате впечатлив, модерен и убав маникир? Виолетовата...

JEREMY SCOTT X MAC – забавна ретро колекција на шминка!

JEREMY SCOTT  е еден од најкреативните дизајнери на светот, со естетика што веднаш се препознава ... Тој сега го употреби својот уникатен креативен ум за...

Древни методи за одржување на вашата убавина

Разубавувањето е една од омилените ритуали на женската популација. Знаеме дека во дамнешните времиња не постоела козметика каква што ја употребуваме денес, затоа жените...

Започнете ја новата година со нов маникир!

Ја прославивме Новата година, а новогодишното расположение се уште нè следи. Време е за промени и подобрување на самите себе, така што 2018 година,...

Cate Blanchett во новата празнична кампања на Giorgio Armani Si !

Актерката Cate Blanchett (48) продолжува да нѐ воодушевува, овој пат како заштитно лице на познатиот парфем Giorgio Armani Si ... Оваа неодолива русокоса се појави во...

Трендови на убавина кои ќе владеат во 2018 година!

Список на трендови за убавина во 2018 година! Сјај на усните, pixie фризури, молив под очите,  се само некои од трендовите кои ќе владеат во 2018...

Црвени усни кои блескаат ќе го одбележат крајот на годината!

Заборавете на сè што знаете за црвените усни, бидејќи Pat McGrath и Bella Hadid имаат сè што ви треба за оваа Нова Година и...

Најубава шминка за пречекот на Новата година!

Стресот и нервозата околу новогодишната ноќ, беа сериозно потценувани. Секој се подготвува за најлудата ноќ во годината на свој начин, некои трошат многу пари...

Што се случува кога нaнесувате премногу шминка!

Шминката ни служи да ги скриеме сите неправилности на лицето и да ја нагласиме природната убавина на обликот на лицето и кожата. Шминка е...

Креативни трендови само за новогодишната ноќ!

10 Cool трендови на убавина, со кои можеш да се прошеташ само на новогодишната ноќ! Избери еден...:)*

Единствена нијанса на сенка за очи која ви е потребна оваа...

Сенката за очи која ви е потребна во декември е сјајот на розовото злато. Оваа трендовска боја за декември веднаш ќе ви даде гламурозен...

Кое руменило да се одбере – во крем или во камен?

Изборот на совршено руменило понекогаш може да биде вистински предизвик. Со толку многу различни нијанси и текстури, дури и вистинските познавачи на убавината понекогаш...

Ова се парфемите кои ги заведуваат мажите!

  Дали знаете кои женски парфеми најмногу им се допаѓаат на мажите, а кои ги одбиваат? Парфемите имаат тенденција да заведуваат и одбиваат. Повеќе отколку што...