Кадравите шишки се нов тренд на убавина!

  Кадравите шишки се апослутен хит оваа година. Зголемената популарност на кадриците во 2019 година, може да се препише на фактот дека жените сакаат да изгледаат...

Пилинг за целото тело од остатоците по утринското кафе!

Кафето е меѓу најчесто консумираните пијалоци во целиот свет Многу луѓе од кога ќе го испијат кафето, талогот го фрлаат, а не знаат дека истиот...

Ming Ma-Новата звезда на модното небо!

Во последните неколку години Кина станува една од најважните дестинации каде се пласираат новите модни дизајнерски имиња. Шангај со своите 22 милиони жители е...

Кара Делавињ во нова кампања на Диор!

  Диоровиот мејкап амбасадор Кара Делавињ, повторно е во центарот на вниманието заради новата кампања на карминот Dior Addict Stellar Shine. Британската убавица и модел, позира во светло...

Нова Elie Saab ода на женственоста!

  Elie Saab го  претстави новиот мирис наречен “Girl of Now Forever”. Главните улоги во кампањата им се доделени на Хана Фергусон, Кристин Фросет и Јасмин Даниелс....

Revalid ги спои трите познати убави дами: Лила, Јована и Ведрана!

Брендот Revalid ®, по повод 8 март ги здружи трите познати македонски убави дами. Лила Филиповска, Јована Стојменовиќ и Ведрана Ѓорѓевивиќ, успешни дами во своите професии и...

Наоми ја покажа новата фризура: кратки, навиткани руси кадрици!

10 најомилени изгледи на убавината на Наоми Кемпбел ... Од владеењето на модните писти во 90-тите, па се до нејзината насловна страница за Vogue, за...

Natalie Portman во топлес во новата кампања на Dior!

Natalie Portman е долгогодишно заштитно лице на брендот  Dior, а во најновата кампања ја рекламира линијата Dior Forever. Во оваа реклама, таа е облечена во златни...

Fenty Beauty ни 10 претстави феноменални новитети!

  Со цел да ни даде можност 2019 година да ја започнеме со стил, Ријана и нејзиниот бренд за убавина, Fenty Beauty, ни претставија феноменални...

Убавина: Природен серум за трепки!

. Ако природата не ви подарила големи и густи трепки, а не сакате вештачки, еве еден рецепт, серум за нега и побрз раст на трепките. Ви...

10 зимски хит парфеми!

Парфемот е највпечатливата форма на нашето сеќавање. Мирисите имаат магична моќ да ги евоцираат нашите најдалечните сеќавања на луѓето, скапоцените моменти ... Тие се како...

Како да направите совршен зелен smoothie?

Овој здрав зелен пијалак ќе ја направи вашата кожа поубава и поздрав, а позитивно ќе влијае и на вашето здравје. Зелениот зеленчук е полн со...

Едноставна фризура за новогодишната забава што можете сами да ја направите!

Лежерната фризура наречена messy bun или неуредна пунџа е секогаш во тренд. Освен што совршено ја крева секоја комбинација, можете да ја  направите во разни варијанти, им...

Irinа Shayk е новото лице на Marc Jacobs Beauty за Русија!

Marc Jacobs Beauty ја претстави познатата манекенка Irinа Shayk како лице на новата кампања која ќе дебитира на почетокот на новата 2019 година. "Отсекогаш сум...

Кендал Џенер е најплатениот модел во 2018 година!

Кендал Џенер беше прогласена за нај платен модел во светот за 2018 година, според листата на Форбс ... Таа успеа да заработи 22,5 милиони долари...

6 намирници за здрава и убава кожа!

Сите ги знаеме бенефитите од консумирањето на здрави намирници важни за нашиот организам, здравје и изглед. Додадете ги овие 6 видови на храна во вашата...