Сезоната на празници веќе започна, а Нова Година и Божиќ се веднаш зад аголот. Подготовките започнаа полека, но сигурно.

Бидејќи најзабавното време од годината е пред нас, сè мора да биде подготвено, вклучително и маникирот.

Традиционално, најкласичниот Божиќен маникир е обичниот црвен лак.

Никогаш не можете да погрешите ни со црниот или обичен “nude” лак за нокти.

Но, ако не сте љубител на класичниот маникир, постојат одлични ваијанти на маникир кои ќе ги натераат сите да ги погледнат вашите нокти.

Светките и кристалите се хит, така да никогаш не можете да погрешите со нив.

Ви носиме инспирација за најубав празничен маникир …

 

СПОДЕЛИ
Претходна објаваОд ретро естетика до футуризам: овие 5 модели на патики ќе ги носиме во 2023 година
Следна објаваХит боја за 2023: PANTONE 18-1750 Viva Magenta
Дивиан Артс е првата и единствена веб страница во Македонија која ги пренесува сите облици на уметност во креативна форма до своите читатели. Целта на Дивиан Артс е да ги врати вистинските уметнички вредности во Македонија, да ја разбуди креативноста и да остане во чекор со последните случувања од областа на уметноста. Патем, да ги едуцира и промовира младите на културно и општествено ниво, да им помогне да се изградат како составен дел од нормалното и професионално живеење, без да заборават на својата креативност и потреба од уметност.

НЕМА КОМЕНТАРИ