Оддадете ѝ почит на пролетта со прекрасен пролетен маникир.

Сите ние кои сакаме да имаме убав маникир гледаме секогаш да одговара со сезоната.

Така, зимата е резервирана за ладни бои, а со оглед на тоа што пролетта е синоним за бои, конечно можат да дојдат во предвид шарените и пастелните бои на ноктите.

Нема да верувате, но само неколку дена нè делат од календарскиот почеток на пролетта. Се надеваме дека времето ќе биде во склад со пролетта и тмурните и студени денови навистина ќе ги оставиме зад нас.

Ви нудиме инспирација за најубав маникир со кои можете да ја дочекате топлата и сончева пролет.

СПОДЕЛИ
Претходна објаваСтан во Шибеник прогласен за најубав во Европа
Следна објава„Будења“ – 14. Меѓународно биенале на млади уметници во МСУ – Скопје
Дивиан Артс е првата и единствена веб страница во Македонија која ги пренесува сите облици на уметност во креативна форма до своите читатели. Целта на Дивиан Артс е да ги врати вистинските уметнички вредности во Македонија, да ја разбуди креативноста и да остане во чекор со последните случувања од областа на уметноста. Патем, да ги едуцира и промовира младите на културно и општествено ниво, да им помогне да се изградат како составен дел од нормалното и професионално живеење, без да заборават на својата креативност и потреба од уметност.

НЕМА КОМЕНТАРИ