Летото дефинитивно не е период за тешка шминка, но огромното мнозинство на жени претпочитаат лесен и природен изглед за убавина.

Французинките се познати по овој изглед, како и една од најугледните француски куќи за мода и убавина – Chanel.

За ова лето Chanel лансираше неколку вистински летни производи идеални за свеж и постојан летен изглед.

Chanel Rouge Allure

 Лак за нокти Chanel Summer Nails

Бронзер Chanel Les Beiges

СПОДЕЛИ
Претходна објаваZara: нова колекција Special Prices – ова се најубавите модели
Следна објаваBalenciaga: лето и чизми до колена
Дивиан Артс е првата и единствена веб страница во Македонија која ги пренесува сите облици на уметност во креативна форма до своите читатели. Целта на Дивиан Артс е да ги врати вистинските уметнички вредности во Македонија, да ја разбуди креативноста и да остане во чекор со последните случувања од областа на уметноста. Патем, да ги едуцира и промовира младите на културно и општествено ниво, да им помогне да се изградат како составен дел од нормалното и професионално живеење, без да заборават на својата креативност и потреба од уметност.

НЕМА КОМЕНТАРИ