ДОБРЕДОЈДЕ ЕСЕН :)
Заводливиот “cat look” е голем хит на претстојната сезона.
Класичниот изглед на шминкање се врати во игра, но на посвеж начин кој ќе ви се допадне – со додавање на уште една туш боја над основната.
“Cat-eye” е изглед на кој секогаш се навраќаме кога сакаме да изгледаме гламурозно и секси, без разлика дали за дневни или вечерни верзии.

Смелите „мачкини“ очи се класика на сите времиња, која се здоби со популарност уште во времето на стариот Холивуд, кога шминката имаше посебен акцент на очите.

Со оглед на тоа што е дел од безвременски изглед, би било погрешно да се нарече тренд бидејќи овој изглед е постојано присутен, како на модните писти, така и во секојдневниот изглед.

СПОДЕЛИ
Претходна објаваСкопје Сити Мол лансираше своја апликација – MojCityMall која ги наградува лојалните посетители на трговскиот центар
Следна објаваEXTREME POWER CITY – SKOPJE TUNING STYLING TEAM
Дивиан Артс е првата и единствена веб страница во Македонија која ги пренесува сите облици на уметност во креативна форма до своите читатели. Целта на Дивиан Артс е да ги врати вистинските уметнички вредности во Македонија, да ја разбуди креативноста и да остане во чекор со последните случувања од областа на уметноста. Патем, да ги едуцира и промовира младите на културно и општествено ниво, да им помогне да се изградат како составен дел од нормалното и професионално живеење, без да заборават на својата креативност и потреба од уметност.

НЕМА КОМЕНТАРИ