Пролетта е тука и конечно можеме да почнеме да ги применуваме сите трендови кои ги забележавме, гледавме од далечина и во нив најдовме инспирација за нашиот следен изглед. Како и обично, оваа сезона ја носи потребната доза на оптимизам, кој се одразува пред се во изборот на бои кои го наоѓаат своето место во нашите гардероби и изданија за убавина.

Доколку сакате да ги следите трендовите, веруваме дека ќе ви се допадне најновото што ни доаѓа од светот на убавината, а се однесува на нокти во боите на виножитото. И да – тоа е толку шарено и весело, како што и звучи!

Значи, треба да вклучите што е можно повеќе разновидни, смели бои и да ги примените на вашиот маникир како што сакате – едноставно боење, интересна уметност за нокти или ефективен француски маникир… Можете да си играте и со нијанси и со дизајн, и да најдете инспирација во нашата галерија …

СПОДЕЛИ
Претходна објаваПролетен тренд: Ниските потпетици се враќаат во мода и се поубави од било кога
Следна објаваИн Мемориам: Горан Стефановски
Дивиан Артс е првата и единствена веб страница во Македонија која ги пренесува сите облици на уметност во креативна форма до своите читатели. Целта на Дивиан Артс е да ги врати вистинските уметнички вредности во Македонија, да ја разбуди креативноста и да остане во чекор со последните случувања од областа на уметноста. Патем, да ги едуцира и промовира младите на културно и општествено ниво, да им помогне да се изградат како составен дел од нормалното и професионално живеење, без да заборават на својата креативност и потреба од уметност.

НЕМА КОМЕНТАРИ