Ексклузивно: Divian Arts на карневалот во Rio de Janeiro 2018!

Пилотот на нашиот магазин Divian Arts, Дамјан Корубин, вчера вечер присуствуваше на отворањето на карневалот во Рио. Атмосферата е навистина магична! Нешто што дефитнивно ретко се...

Ренесансниот замок Розенберг во Копенхаген!

Мала земја како Кралството Данска, може да ви понуди неверојатен број на знаменитости... Данска се наоѓа на полуостровот Јиланд и на голем број острови. Главниот...

Топ атракции кои мора да ги посетите во Сиднеј!

Sydney Opera Не постои турист кој го посетил Sydney, a не ја посетил Sydney Opera која е најпознат симбол на овој град. Изградена е во 1973 година,...

Најскап аранжман за денот на вљубените!

Дeнот на вљубените набрзо доаѓа, а сите знаеме што овој празник им значи на вљубените низ светот. Во трката да ги импресионираат своите сакани, луѓето...

Најубави 10 градови кои се наоѓаат на острови!

Градовите постојат со илјадници години - тие толку многу еволуирале од античките времиња, следејќи ги трендовите и технолошкиот развој,  и денес, ги сметаме за...

Посетете го фестивалот на фенерите во Тајван!

Иако први јануари сега е далеку зад нас, славењето на Новата година се уште не е завршено ... Кинеската Нова Година допрва доаѓа, како и тајванскиот...

Norwegian Bliss – масивен крузер со поинаква забава!

  Ако некогаш сте биле на крстарење, тогаш знаете дека целото патување се врти околу дестинацијата ... Се разбира, некои крузери ветуваат незаборавно искуство и ниво...

Севиља е топ дестинација за 2018 година!

Некои градови ве освојуваат на прв поглед, а другите полека, со својата убавина...Севиља дефинитивно е еден од тие градови ... Нејзиното историско средиште со кое...

La Reserve Hotel & Spa во Париз e најдобар хотел во...

La Reserve Hotel & Spa во Париз e избран за најдобар хотел во светот од страна на Conde Nast Traveler Magazine. Во изминатите три децении,...

Најубави хотели од мраз во светот!

Меѓу бројните необични авантури што можете да си ги дозволите во текот на зимата е ноќевање и престој во хотел од мраз. Ice hotel -...

“Coco Prive”- рајот на земјата навистина постои!

Coco Prive е луксузен резорт кој се наоѓа на приватниот остров Kuda Hithi на Малдивите. Сите оние кои сакаат да уживаат во луксузот и...

Популарни дестинации за патување во 2018!

Земјите како што се Италија, Австралија или Тајланд се наоѓаат на речиси сите списоци на препорачани земји за патување и веќе се подразбира дека...

Топ 5 зимски дестинации во Европа!

Зимата има различни лица во Европа. Според нашите желби, во овие зимски месеци можеме да најдеме многу атрактивни места. Ви прикажуваме 5 најдобри зимски дестинации...

Најдобриот град за забава на светот се наоѓа во Германија, а...

Заборавете за Лас Вегас, Лондон или Њујорк! Ако сакате да ја доживеете ноќта од филмот Мамурлук, не мора да пропатувате половина од светот, бидејќи...

5 најубави надворешни базени во планински шуми !

Опкружени со планински шуми и карпи, идеално интегрирани во пејзажот или величенствено над него, овие базени се вистинско совршенство. Пливањето во зима во надворешни топли...

Нови трендови во светското патување!

Одморите од соништата, традиционално се сместени во некои тропски предели со егзотични плажи и палми ... Сепак, во последно време необележените области на постудените климатски...