Само во Лондон: минијатурен стан со 4 метри широчина и цена...

И покрај пандемијата која го потресе целиот свет, се чини дека пазарот на недвижнини во Лондон цвета…Доказ за ова тврдење е ултра-тенкиот имот во...

Патувањa: Луксузен еко имот Ultima Cannes Le Grand Jardin

Ultima Collection го објави најновото дополнување во своето портфолио - Ultima Cannes Le Grand Jardin. Единствениот приватен имот на островото Света Маргерита, Ultima Cannes Le Grand Jardin...

Оваа есен: поминете незаборавен викенд во Соренто!

Летото минува, но не се вознемирувајте. Точно е дека доаѓа есен и зима, но студениот период од годината се уште е далеку. Убави есенски...

Сен Тропе: Dior верзија на кулинарско искуство – J’ADORE!

Dior страсно живее на француската ривиера ... За тоа сведочи најновата колекција на Dioriviera и отворањето на ресторанот во Сен Тропе: „Dior des Lices“,...

Локации во Хрватска каде ќе ги направите најубавите Инста фотографии

Инстаграм стана паралелен, виртуелен свет каде целта е да се има најубавата фотографија. За да бидеме што е можно поуспешни, решивме да ви ги...

Nomad’s Pad: стаклени пирамиди исполнети со удобност и луксуз, за ​​ултимативно...

Настрана од хаосот и повторно поврзување со природата, никогаш не изгледалo толку гламурозно ... Во близина на Гранд Кањон, имот со површина од околу 20...

Откријте го секој дел од нашата планета во најлуксузниот воз досега!

Светот на патувањето навистина многу се смени во изминатите неколку децении, овозможувајќи ни лесно да ги посетиме дури и најоддалечените делови на светот ... На...

Патувања: Ги откриваме најубавите плажи на светот по избор на Инстаграм!

Конечно, по една година, го достигнавме моментот кога можеме да ги испланираме своите годишни одмори и да избегаме на некои далечни дестинации и никако...

Уживајте во гламурозната и бохо атмосфера на летото!

  Ако сте расположени за малку поинаков одмор ова лето од вообичаеното, знајте дека светот е полн со локалитети што можете да ги истражувате и...

Најскапи, најлуксузни и најдекадентни хотелски апартмани во Франција

Кој град ви паѓа на памет прв, кога фантазирате патувања што би сакале да ги доживеете оваа година? За многумина од нас, тој град е...

ОД Ханој до Капри: откриваме хотели со најдобри кровни тераси!

При изборот на хотел во кој ќе го поминеме одморот, мора да обрнеме внимание на многу ситници… Треба да ги прочитаме нивните прегледи и да...

Место за совршено бегство од градот во 2021 година: Constance Hotels...

Сејшелите се поблиску од кога и да е, а како една од ретките дестинации кои со задоволство повторно ги пречекуваат туристите, тие се совршено...