ОД Ханој до Капри: откриваме хотели со најдобри кровни тераси!

При изборот на хотел во кој ќе го поминеме одморот, мора да обрнеме внимание на многу ситници… Треба да ги прочитаме нивните прегледи и да...

Место за совршено бегство од градот во 2021 година: Constance Hotels...

Сејшелите се поблиску од кога и да е, а како една од ретките дестинации кои со задоволство повторно ги пречекуваат туристите, тие се совршено...

Како да патувате безбедно во свет со пандемија!

Најлошата година во поновата историја на патувања е конечно зад нас, но фактот дека гледаме друг број на календарот кој ја одбележува годината, нема...

Погледнете го најлуксузниот сафари камп на светот!

  Кои дестинации ви паѓаат на ум кога фантазирате за вашиот следен одмор? Дали сонувате за спа-центар со пет sвезди кој што ќе ве разгали до...

Рајски одмор во срцето на Хималаите!

  Ананда на Хималаите е повеќе пати наградувана велнес дестинација во подножјето на Хималаите, опкружена со прекрасни врвови, родното место на јогата, медитацијата и Ајурведата...

Bora Bora One – освежен луксузен рај!

  Сметанa за родно место на бунгаловите над вода, Француска Полинезија е позната по своите луксузни одморалишта, кои се движат од еколошки приватни острови до...

Саудиска Арабија добива нов уникатен хотел – AlShaykh Hotel 12!

  Како што потенциравме во изминатите неколку недели, Саудиска Арабија се движи со брзина на светлината по патеката што ја води до титулата ултимативна туристичка...

Автентичен хотел за спектакуларен одмор!

Постојат голем број хотели во светот кои нудат интересни содржини на сите свои посетители ... Без разлика дали сакате да се опуштите и да уживате...

Зошто Саудиска Арабија е вистинска оаза на иднината?

  Саудиска Арабија е една од најмагичните дестинации на нашата планета, а човекот кој дефинитивно тоа го знае е нејзиниот крунисан принц, Мохамед бин Салман...

Необичен уметнички апартман во Grand Hyatt Tokio!

  Како што веќе знаете, цветот во своите безбројни форми и појави е симбол и извор на инспирација за многу креативци ширум светот ... Еден од...

Нов Зеланд не сака инфлуенсери на своето острово!

Нов Зеланд, дестинација со неверојатна убавина и природа, сака нејзините посетители да уживаат во сè што може да понудат, без влијание на ифлуенсерите ... Најновата...

Најубавиот ресорт на светот станува попривлечен!

Чудо на Малдивите, Сонева Јани, стана синоним за луксузно живеење на островот ... Ова одморалиште веќе владееше со светот како вистински рај, нудејќи луксузни...