Најубавиот ресорт на светот станува попривлечен!

Чудо на Малдивите, Сонева Јани, стана синоним за луксузно живеење на островот ... Ова одморалиште веќе владееше со светот како вистински рај, нудејќи луксузни...

Париз добива неверојатна урбана градина!

Светот го прифати Париз како еден од најубавите градови на планетата ... Кога помислуваме на Париз, помислуваме на уметност, романса, привлечност и вибрации поврзани со...

Погледнете го најубавиот скијачки ресрот на светот!

  Chalet Marco Polo е идеално место за одмор и уживање во луксузно и планинско опкружување ... Овој раскошен ресорт се наоѓа во срцето на славното...

Gucci официјално ја лансираше својата колекција во соработка со The Nort...

  Содржи сè, од пердувести јакни до ко-брендирани чизми, шатори и вреќи за спиење ... По првичниот тизер презентиран пред неколку месеци, Гучи конечно ја претстави својата...

Mandarin Oriental Jumeira и Piaget ја претставија најуникатната елка на сезоната!

  Сезоната на празници официјално пристигна, а брендот Piaget додаде голема доза на гламур ... Поточно, Mandarin Oriental Jumeira, Дубаи и Piaget ги здружија силите за...

Хотел Royal Savoy: кралски одмор во срцето на Лозана!

  Некогаш, хотелот „Ројал Савој“ беше привилегирана дестинација за крунисани кралеви и аристократи... Комплетно реновиран во 2015 година, овој историски хотел го задржа својот шарм од...

Хотел Фасано – вистински бисер на Бразил!

Рио де Жанеиро е привилегирана дестинација за исклучителни патници, кои ќе бидат заведени од шармот и идиличниот амбиент на хотелот Фасано Рио де Жанеиро. Овој...

Пет најскапи хотели во Париз!

Не е тајна дека Париз е една од најпопуларните дестинации во Европа, а можеби дури и во целиот свет ... Се разбира, хотелската понуда на...

One & Only Mandarina: Рај во прекрасен дел од нашата планета!

После неколку месеци затворени во нашите домови, неистражениот и недопрениот дел од крајбрежјето покрај прекрасната ривиера Наџарит во Мексико изгледа како вистински рај на...

Хотел Азулик – рај без електрична енергија и Интернет!

Сместен во Тулум,Мексико, хотелот Азулик е вистинска луксузна оаза, сместена помеѓу џунглата на Маите и Карипското Море ... Хотелот е изграден целосно од традиционални и...

Најлуксузен одмор на најстудената локација на планетава!

  Со оглед на тоа дека целата оваа година може да се опише било каква, само не обична, зошто тогаш и нашите патувања не би...

Боцвана: Откријте ја убавината на дивината!

  Во срцето на волшебната пустина на Боцвана, на едно од најубавите скриени места се наоѓа одмаралиштето Сандибе Окаванго ... Овој објект, создаден од дрво, ви нуди...