После неколку месеци затворени во нашите домови, неистражениот и недопрениот дел од крајбрежјето покрај прекрасната ривиера Наџарит во Мексико изгледа како вистински рај на земјата …

Со поглед кон Тихиот океан, хотелот One & Only Mandarina ги отвори вратите овој месец, веќе доби големи пофалби од сите свои гости, кои имаа можност да уживаат во затскриени, еко-дизајнирани куќи на дрвја и вили на карпи, со уникатно искуство. ручеци што им ги подари шефот Енрике Олвера.

Неверојатните куќи на дрвја се изградени од глина, дрво, благородни метали и камен, иако не се изоставени ниту најдобрите автохтони суровини во регионот. Меѓутоа, ако сакате да го направите вашиот одмор тука незаборавен, ви предлагаме да изберете една од вилите со потпис на ова одморалиште.

Вилата One, со 174 квадратни метри, вклучува три спални соби, бесконечен базен, приватен спа центар и теретана. Приватното кино ќе служи како забава во моментите на слободно време, винарската визба ќе се погрижи за добро расположение, додека големата тераса за јадење на отворено ќе создаде волшебен амбиент во текот на вечерните часови.

На крајот на денот, ништо не е посебно без посетата на волшебниот спа центар One & Only. Сместен во природна градина со вулкански камења, бањата ви ветува шест изолирани простории за третмани, каде можете да уживате во мешавините од автохтони традиции и моќни органски производи.

СПОДЕЛИ
Претходна објаваAudemars Piguet со нова колекција K.I.S.S. (Keep It Super Simple)!
Следна објаваПРЕМИЕРА НА ПРЕТСТАВАТА “ИЗБУВЛИВИОТ ЧОВЕК” А.П.Чехов во режија на Перо Даниловски
Дивиан Артс е првата и единствена веб страница во Македонија која ги пренесува сите облици на уметност во креативна форма до своите читатели. Целта на Дивиан Артс е да ги врати вистинските уметнички вредности во Македонија, да ја разбуди креативноста и да остане во чекор со последните случувања од областа на уметноста. Патем, да ги едуцира и промовира младите на културно и општествено ниво, да им помогне да се изградат како составен дел од нормалното и професионално живеење, без да заборават на својата креативност и потреба од уметност.

НЕМА КОМЕНТАРИ