Не е тајна дека Париз е една од најпопуларните дестинации во Европа, а можеби дури и во целиот свет …

Се разбира, хотелската понуда на главниот град на Франција оди рака под рака со романтиката, силното наследство и декаденцијата по која е познат овој град.

За да ви помогнеме најдобро да се подготвите за вашата идна посета на Градот на светлината, кога лудилото поврзано со вирусот корона конечно ќе го види својот крај и на крајот од тунелот ќе се појави светло, решивме да ви ги претставиме петте најскапи апартмани и хотели во Париз.

Секој од нив нуди нешто сосема друго, елегантно, софистицирано и полно со париски шик, за кое копнеат многу луѓе од целиот свет.

Без разлика дали станува збор за фантастична локација, генијална тема или софистицирана декорација, петте хотели што можете да ги откриете во нашата галерија може да бидат прогласени за најдобри од одличните.

The Prince of Wales

Le Bristol

The Shangri-La

 The Mandarin Oriental

The Hotel Plaza Athénée

СПОДЕЛИ
Претходна објаваDIOR го претстави вториот дел од колекцијата Chez Moi (видео)!
Следна објаваMissoniHome лансира нова колекција на свеќи!
Дивиан Артс е првата и единствена веб страница во Македонија која ги пренесува сите облици на уметност во креативна форма до своите читатели. Целта на Дивиан Артс е да ги врати вистинските уметнички вредности во Македонија, да ја разбуди креативноста и да остане во чекор со последните случувања од областа на уметноста. Патем, да ги едуцира и промовира младите на културно и општествено ниво, да им помогне да се изградат како составен дел од нормалното и професионално живеење, без да заборават на својата креативност и потреба од уметност.

НЕМА КОМЕНТАРИ