Сметанa за родно место на бунгаловите над вода, Француска Полинезија е позната по своите луксузни одморалишта, кои се движат од еколошки приватни острови до декадентни хотели на меѓународни ланци …

За патниците кои бараат сместување со пет sвезди, овие одморалишта се исто така примарни опции во регионот, бидејќи куќите за изнајмување на островите се во најголем дел далеку рустични.

Еден имот чија цел е да го смени тоа е Bora Bora One, содржи пет апартмани (достапни како еднократна резервација) и се наоѓа спроти главниот остров Bora Bora. Сместен на приватна плажа со мирна лагуна, имотот повторно се отвора оваа недела со целосно обновен изглед – што се гледа на овие ексклузивни фотографии – како и со надградени услуги кои сега овозможуваат навистина завидно искуство.

СПОДЕЛИ
Претходна објаваНајшарматна соработка: Kai x Gucci!
Следна објаваLouis Vuitton има нова хит торба!
Дивиан Артс е првата и единствена веб страница во Македонија која ги пренесува сите облици на уметност во креативна форма до своите читатели. Целта на Дивиан Артс е да ги врати вистинските уметнички вредности во Македонија, да ја разбуди креативноста и да остане во чекор со последните случувања од областа на уметноста. Патем, да ги едуцира и промовира младите на културно и општествено ниво, да им помогне да се изградат како составен дел од нормалното и професионално живеење, без да заборават на својата креативност и потреба од уметност.

НЕМА КОМЕНТАРИ