Настрана од хаосот и повторно поврзување со природата, никогаш не изгледалo толку гламурозно …
Во близина на Гранд Кањон, имот со површина од околу 20 хектари, наскоро ќе содржи 10 прекрасни стаклени пирамиди со контролирана температура, кои ќе понудат неверојатен поглед на пустината и ноќното небо …
Наречен Nomad’s Pad, овој соларен проект кој скоро ја постигна целта да собере пари, планира да им понуди на своите гости стаклени пирамиди исполнети со удобност и луксуз, за ​​ултимативно глампинг искуство.Ограничениот број пирамиди ни кажува дека гостите се распоредени така што секој може да ужива во неверојатен поглед кон својата околина, со можност за целосна приватност – со едно притискање на копче, стаклените sидови на пирамидата стануваат обоени и непроsирни, благодарение на технологијата на паметното стакло.
Конструирани со принципите на пасивни куќи за максимална ефикасност во предвид, секоја пирамида ќе има свој климатизација, удобен кревет, луксузно постелнина, посебна приватна бања и туш, еколошки производи и сè што е потребно за подготовка на чај и кафе.
Удобности на отворено вклучуваат приватно џакузи, камперски оган, лежалки и приватен двор опремен со удобни парчиња мебел.Кога Nomad’s Pad ќе се отвори во октомври оваа година, патниците ќе можат да стигнат до него со автомобил и да уживаат во отуѓувањето од остатокот од светот, иако тоа нема да биде премногу далеку од самата цивилизација. Ова иновативно искуство сака да ни даде можност да го „намалиме стресот“, уживајќи во часови по јога, сликарство, филмови на отворено, бањи и масажи.
СПОДЕЛИ
Претходна објаваКако да стекнете самодоверба?
Следна објаваBershka нуди генијална опција за персонализирање на парчиња од тексас!
Дивиан Артс е првата и единствена веб страница во Македонија која ги пренесува сите облици на уметност во креативна форма до своите читатели. Целта на Дивиан Артс е да ги врати вистинските уметнички вредности во Македонија, да ја разбуди креативноста и да остане во чекор со последните случувања од областа на уметноста. Патем, да ги едуцира и промовира младите на културно и општествено ниво, да им помогне да се изградат како составен дел од нормалното и професионално живеење, без да заборават на својата креативност и потреба од уметност.

НЕМА КОМЕНТАРИ