Инстаграм стана паралелен, виртуелен свет каде целта е да се има најубавата фотографија. За да бидеме што е можно поуспешни, решивме да ви ги претставиме петте најубави локации во Хрватска каде вашите фотографии ќе излезат како од соништата.

1. Срџ

Направите генијални Инста фотографии од планината со поглед на бајковитиот Дубровник.

2. Велико врило

Изворот на реката Цетина, кој се наоѓа во Мишали, е една од совршените Инста локации.

3. Притишчина

Островот Вис е полн со прекрасни плажи, а една од нив е дефинитивно заливот Притишчина.

4. Локрум

Мало ненаселено острово во водите кај Дубровник е идеална позадина за Инстаграм.

5. Пунта Рата

Познатата плажа Пунта Рата се наоѓа во Брела, која е препознатлива по камениот карпа која го краси.

СПОДЕЛИ
Претходна објаваБидете кралица на вечерта во заводливата облека на Patrizia Pepe!
Следна објаваWild at Heart: нова колекција на Mango!
Дивиан Артс е првата и единствена веб страница во Македонија која ги пренесува сите облици на уметност во креативна форма до своите читатели. Целта на Дивиан Артс е да ги врати вистинските уметнички вредности во Македонија, да ја разбуди креативноста и да остане во чекор со последните случувања од областа на уметноста. Патем, да ги едуцира и промовира младите на културно и општествено ниво, да им помогне да се изградат како составен дел од нормалното и професионално живеење, без да заборават на својата креативност и потреба од уметност.

НЕМА КОМЕНТАРИ