Летната сезона е резервирана за женствени комбинации, а во тој прилог е илустрацијата на колекцијата на Patrizia Pepe!

Италијанската марка е препознатлива по својот софистициран стил и исклучително женствени колекции наменети за сензуални, смели и самоуверени жени, а заштитниот знак марката The Fly стана симбол на беспрекорен квалитет вткаен во секое парче на облека.

Колекцијата е изработена од најдобри материјали, вклучувајќи тантела, свила, волна и вискоза. Кожните модни додатоци се познати по тоа што траат со години, благодарение на најквалитетните суровини и беспрекорната изработка.

Од слип сатенски фустан во боја на лосос со паспули од монистра, па се до драпиран мини фустан со нагласени раменици, панталони со висок струк, комбинирани со топ од тантела, до цветен фустан со суптилни волани, не можеме да ја издвоиме нашата омилена комбинација на облека.

Едно е сигурно, со парчињата на Patrizia Pepe, ќе изгледате како кралица на вечерта!

 

СПОДЕЛИ
Претходна објава15 дизајнерски торби кои ќе го издржат тестот на времето!
Следна објаваЛокации во Хрватска каде ќе ги направите најубавите Инста фотографии
Дивиан Артс е првата и единствена веб страница во Македонија која ги пренесува сите облици на уметност во креативна форма до своите читатели. Целта на Дивиан Артс е да ги врати вистинските уметнички вредности во Македонија, да ја разбуди креативноста и да остане во чекор со последните случувања од областа на уметноста. Патем, да ги едуцира и промовира младите на културно и општествено ниво, да им помогне да се изградат како составен дел од нормалното и професионално живеење, без да заборават на својата креативност и потреба од уметност.

НЕМА КОМЕНТАРИ