И покрај пандемијата која го потресе целиот свет, се чини дека пазарот на недвижнини во Лондон цвета…
Доказ за ова тврдење е ултра-тенкиот имот во Кенсингтон, кој е широк само 3,96 метри, а се наоѓа во една од најтесните згради во Лондон и е популарен од навистина очигледни причини.
И покрај тенкиот ентериер, овој дом крие две спални соби и две бањи, додека секоја соба има прозорци, а главната спална соба е најголемата од нив.
Малиот дом зафаќа површина од 58 квадратни метри и има чисто бели sидови, купатила во спа стил, паметно вградени елементи и безвременска кујна која се карактеризира со црно-бели плочки. Покрај тоа, главниот простор за живеење е свртен кон југ, што значи дека ужива максимална количина на светлина во текот на денот.Покрај тоа, можеме да кажеме дека овој дом првично беше уметничко студио, кое го преживеа уривањето на други згради во областа за време на изградбата на метрото кон крајот на деветнаесеттиот век. Тогашната влада ја запре изградбата на влезот во метрото на оваа локација, така што овој дом остана недопрен.Според официјалниот опис: „Прекрасен стан со две спални соби и две бањи во поранешно уметничко студио, сместен на еден од најубавите плоштади во Кенсингтон и Челзи, со тераса свртена кон југ. Овој стан е идеално позициониран за сите љубители на шопинг, ресторани и кафулиња, со одлични врски со јавниот превоз. Исто така, овој дом содржи приватна тераса која е доволна за мал бистро сет и неколку растенија. Според агентите за недвижности кои работат на продажба на овој дом, неговите сопственици ќе добијат единствена можност да живеат во добро позната локална туристичка атракција. Дали е навистина позитивно или не, одлучете сами.

СПОДЕЛИ
Претходна објаваКој модел на фармерки се во тренд?
Следна објаваНајпотребни модни парчиња за лична есенска колекција!
Дивиан Артс е првата и единствена веб страница во Македонија која ги пренесува сите облици на уметност во креативна форма до своите читатели. Целта на Дивиан Артс е да ги врати вистинските уметнички вредности во Македонија, да ја разбуди креативноста и да остане во чекор со последните случувања од областа на уметноста. Патем, да ги едуцира и промовира младите на културно и општествено ниво, да им помогне да се изградат како составен дел од нормалното и професионално живеење, без да заборават на својата креативност и потреба од уметност.

НЕМА КОМЕНТАРИ