Вистински дизајни за сите љубители на модата …
Октомври официјално е тука и се повеќе се движиме кон срцето на есента. Како што минуваат деновите, така температурата опаѓа, а времето станува дождливо и постудено. Ова, се разбира, е тесно поврзано со нашите дневни комбинации на облека.
Сега ги оставивме – и официјално – сите наши летни парчиња настрана и нивното место го заземаат целосно обновени и модерни есенски предмети.
За креирање на модерен есенски стил постојат навистина многу предлози. Од мантили  и капути, до фармерки, масивни чизми и смели модни додатоци, оваа сезона ни донесува уникатни дизајни и едвај чекаме да ги облечеме.

Предлагаме новиот месец во кој зачекоривме да го пополните со стајлинзи создадени со многу стил.

Во галеријата погледнете ги најмодерните парчиња облека на сезоната …

СПОДЕЛИ
Претходна објаваСамо во Лондон: минијатурен стан со 4 метри широчина и цена од милион долари
Следна објаваМиди здолништа: дизајни кои ќе ве освојат оваа есен
Дивиан Артс е првата и единствена веб страница во Македонија која ги пренесува сите облици на уметност во креативна форма до своите читатели. Целта на Дивиан Артс е да ги врати вистинските уметнички вредности во Македонија, да ја разбуди креативноста и да остане во чекор со последните случувања од областа на уметноста. Патем, да ги едуцира и промовира младите на културно и општествено ниво, да им помогне да се изградат како составен дел од нормалното и професионално живеење, без да заборават на својата креативност и потреба од уметност.

НЕМА КОМЕНТАРИ