Здолништата се во центарот на вниманието долго време!

Здолништата доминираат во модната индустрија и во нашата гардероба веќе неколку месеци. Веќе минатата зима ни ја покажаа нивната динамика и ние посакавме да имаме барем едно парче во нашата колекција.

Оваа сезона тие изгледаат обновено, а миди верзиите ги држат уздите и на најдобар можен начин докажуваат дека сепак се најголемиот тренд.

Она што ги прави да се истакнат не е само фактот дека можете да ги носите од утро до вечер, туку и дека одговараат на речиси секој тип на чевли. Имате можност да ги комбинирате со патики, мокасини, рамни чизми, додека ако сакате врвен стил, тогаш миди здолништето ќе изгледа одлично со високи потпетици.

Во галеријата со фотографии, откриваме 10 дизајни кои ќе сакате да ги набавите што е можно поскоро!

СПОДЕЛИ
Претходна објаваНајпотребни модни парчиња за лична есенска колекција!
Следна објаваНајмодерни џемпери на сезоната: светлите бои се сметаат за врвен тренд
Дивиан Артс е првата и единствена веб страница во Македонија која ги пренесува сите облици на уметност во креативна форма до своите читатели. Целта на Дивиан Артс е да ги врати вистинските уметнички вредности во Македонија, да ја разбуди креативноста и да остане во чекор со последните случувања од областа на уметноста. Патем, да ги едуцира и промовира младите на културно и општествено ниво, да им помогне да се изградат како составен дел од нормалното и професионално живеење, без да заборават на својата креативност и потреба од уметност.

НЕМА КОМЕНТАРИ