Прв поглед на најмодерните џемпери на сезоната …

Ажурирани дизајни кои ќе им се допаднат на сите љубители на модата.

Една од клучните ставки низ која поминуваме во сезоната се несомнено џемперите. Удобни, шик и елегантнои, овие меки и топли парчиња облека секогаш заземаат едно од најважните места во есенската и зимската гардероба. Особено ги сакаме џемперите бидејќи може да се носат во разни прилики, од работа до вечерно излегување, а друга страна, нивната предност е што лесно може да се комбинираат со сите парчиња облека од нашата гардероба.

Во новите колекции на најпознатите брендови ќе најдете џемпери со различен дизајн – модели од наједноставен крој, но и со разни детали, како што се големи крагни или паф ракави. Сакаме да ги носиме во предимензионирани линии, заедно со широки панталони и пар мокасини или масивни воени чизми. Не заборавајте дека светлите бои се сметаат за врвен тренд оваа есен и нема потреба да им „вртите грб“. Откријте неколку дизајни во галеријата со фотографии што ќе ве потсетат дека сега е вистинското време да купите нов џемпер.

 

СПОДЕЛИ
Претходна објаваМиди здолништа: дизајни кои ќе ве освојат оваа есен
Следна објаваJennie Kim е новата sвезда во кампањата на Chanel – Coco Neige 2021/22
Дивиан Артс е првата и единствена веб страница во Македонија која ги пренесува сите облици на уметност во креативна форма до своите читатели. Целта на Дивиан Артс е да ги врати вистинските уметнички вредности во Македонија, да ја разбуди креативноста и да остане во чекор со последните случувања од областа на уметноста. Патем, да ги едуцира и промовира младите на културно и општествено ниво, да им помогне да се изградат како составен дел од нормалното и професионално живеење, без да заборават на својата креативност и потреба од уметност.

НЕМА КОМЕНТАРИ