10 најромантични ресторани кои треба да ги посетите барем еднаш во...

 ВТОР ДЕЛ ... Романтична вечера во друштво на својот партнер и уживање во вкусна храна во еден од најубавите ресторани. Чинот на вечера станува многу поинтимен...

Gucci Giardino 25 – ново кафуле и коктел бар во Фиренца

Negroni и espresso нон-стоп. На Денот на вљубените се отвори Gucci Giardino 25, ново целодневно кафуле и коктел бар - проширувањето на Gucci Garden...

Од автомобил за патишта до авион за помалку од 3 минути...

Шест месеци по завршувањето на својот прв меѓуградски лет, футуристичкиот словачки летечки автомобил со соодветно име AirCar конечно доби сертификат од Словачката транспортна управа,...

Сицилијанскиот замок од филмот „КУМ“ сe продава – погледнете внатре!

Ако сте многу богати, сега можете да поседувате дел од италијанската (и холивудската) историја. Трилогијата „Кум“ на Френсис Форд Копола е едно од најпознатите...

Спиење со слонови под sвездите во „Jungle Bubble“ на Тајланд

  Има ли нешто подобро од тоа да се разбудите среде бујна природна средина која изгледа сосема нереално? Да има! Во Anantara Golden Triangle Elephant Camp...

12 градови со најубаво празнично осветлување во светот

Празниците се oној период од годината кога можете да ја почувствувате радоста во воздухот. Украсени продавници, новогодишни елки, попусти за шопинг, топли пијалоци и...

Airbnb нуди незаборавна ноќ на Mont Blanc која долго ќе ја...

Највисоката жичарница во Европа нуди престој во партнерство со Airbnb за незаборавна ноќ која долго ќе ја паметите. Сместувањето се наоѓа на надморска височина...

10 најубави места во Европа кои вреди да се посетат за...

Каде да се патува за да се почувствува празничната магија? Сезоната на зимските празници е се поблиску до нас. Се наближува можеби најубавото годишно време, кога...

Абу Даби наскоро ќе го отвори наголемиот аквариум на светот

Огромниот морски парк кој влегува во последната фаза на изградба во Обединетите Арапски Емирати ќе ги покани посетителите да уживаат во најголемиот затворен аквариум...

Ако планирате да го посетите FIFA World Cup 2022 година –...

Синоним за луксуз, спектакуларно опкружување и легендарна услуга ... Брендот Ritz-Carlton се смета за златен стандард кога станува збор за гостопримството, а хотелот Ritz-Carlton во...

Патувања: 6 најдобри дестинации за 2022

 Тие заслужуваат место на нашата туристичка листа за следната година ...Ако нешто толку многу пропуштивме поради пандемијата, тогаш тоа е секако патувањето во странство,...

Четири зимски дестинации кои требада ги додадеме на листата за патување

  Ако пропуштивме нешто за време на пандемијата, тоа дефинитивно беа патувањата во странство! Како и да е, преземајќи ги сите неопходни мерки на претпазливост...