Претседателски апартман во хотел Мandarin Oriental Pudong – Шангај!

Од Париз во Токио, Шангај и сите помеѓу, решивме да ве запознаеме со шест екстравагантни апартмани, што секако заслужуваат да се наречат претседателски. Денес ви...

Патување: Сон на секој патник – љубов во Верона!

Во градот кој го прослави Шекспировата трагедија "Ромео и Јулија", животот се одвива во живописните тесни улички и тој е еден од најфасцинантните градови...

Луксузен хотел L’Andana во Тоскана!

Смесен во близина на Фиренца, хотелот L’Andana претставува луксуз во италијански стил… L’Andana е за луѓето кои сакаат да уживаат во лежерниот италијански луксуз, мирна...

Café Florian во Венеција е најстарато кафуле на светот!

Café Florian, Венеција Café Florian е најстарото и најлуксузно кафуле на светот. Тоа постои од 1720 година, а денес подеднакво функционира како музеј и кафе...

Ова се 10-те ресторани со најубав поглед на светот!

Совршеното кулинарско задоволство започнува со добро подготвен и сервиран оброк, но тоа не е сè. Истовремено на нашето доживување влијаат уште многу други фактори. Важен...

Секојдневие во Хавана

Lin Na го документираше своето патување во Хавана и ги сподели своите впечатоци кои потсетуваат на филмскиот свет од 50-тите и 60-тите. Улиците, луѓето, автомобилите...

Модерна оаза на Тајланд!

Доколку сте во потрага за одмор и релаксација на сред бујна, егзотична вегетација и миризливи шарени градини, ова магично одморалиште е како дизајнирано за...

Hotel de Paris – еден од најдобрите хотели во Монако!

Откривањето на нови градови е одлично искуство - особено ако можете да си дозволите да останете во врвни хотели ... Локација, амбиент, удобност и беспрекорна...

Убави места на планетата – чуда на природата!

Кањон Антилопа Кањонот Антилопа е навистина фасцинантно место, кое се наоѓа на територијата на Навахо во северниот дел на Аризона. Извонредните портокалово-кафени ѕидови на карпите,...

Замокот Frederiksborg во Данска!

Toa што не смееме да го пропуштиме е да ги посетиме фантастичните дански замоци. Замокот Frederiksborg Изграден како кралска резиденција, во Hillerød, Копенхаген, замокот Frederiksborg е...

Патување: Dar Ayniwen Villa Hotel во Мароко!

Маракеш е една од оние егзотични дестинации кои ви нудат незаборавен одмор, а хотелот Dar Ayniwen Villa Hotel е дефинитивно најдобрата почетна точка за...

Ова е најпопуларниот хотел на светот според TripAdvisor!

Хотелите во целиот свет прават сe, за да привлечат што поголем број на гости, независно од сезоната и годишните времиња, но сепак, постои еден...

7 Неверојатно смели авантури!

Сите мечтаат за одмор и патување во некои далечени и егзотични дестинации. Но, што ако за некои луѓе пиењето на тропски коктели, пливањето и...

Во зима или на лето Hallstatt е волшебен!

На зима или на лето Hallstatt е волшебен! Доколку чезнеете за зимска земја на чудата и место како од бајките, тогаш Халштат, живописното алпско село...

Eднодневен излет од Dublin во New York!

Би сакале ли да отпатувате на еднодневен шопинг во Големото јаболко? Е оваа понуда важи ако сте моментално во Даблин! Нискобуџетната норвешка авиокомпанија `Norwegian Air`, воведе...

Луксузен и елегантен хотел во срцето на Париз!

Во осмиот арондисман, еден од најгламурозните и најпрепознатливите делови во Париз, се наоѓа луксузниот хотел Collectionneur Arc de Triomphe ..ФОвој угостителски објект ги поздравува...