Плисирани здолништа – тренд кој нема да сакате да го пропуштите

„Хармоника здолништата“ кои внесуваат женственост во модните комбинации се вратија на модната сцена. Нив можете да ги комбинирате за секоја пригода – за да...

Roberto Cavalli кампања пролет – лето 2018!

Во чест на доаѓањето на креативниот директор Paul Surridge, италијанскиот бренд Roberto Cavalli влезе во поинаква насока за кампањата пролет-лето 2018 година. За новата кампања тој...

Колекција на венчаници за 2018 на Elie Saab!

Koлекцијата на венчаници за 2018. на Elie Saab, е со богата силуета на која сме навикнале да ја гледаме кај славниот дизајнер. Вкупно 13 венчаници се...

Чантите во светли бои ја менуваат динамиката на секој стајлинг

Модата во последните месеци на најдобар начин ни докажа дека нејзините трендови се базираат на оптимизам и позитивност. Токму тоа се рефлектира во присуство...

Момци со стил на Инстаграм

Благодарение на Инстаграм освен што може да бидете во тек со оброците на вашите пријатели може да биде и многу интересен и корисен за...

Дедо Мраз во модерна облека

Празниците се ближат, а со нив доаѓа и еден од најпознатите ликови за зимската сезона – Дедо Мраз. Иако сме навикнати да го гледаме...

Zuhair Murad со волшебна колекција на модната недела во Париз!

Доколку за креациите на некој моден дизајнер, може да се каже дека претставуваат магија, тогаш тоа се дефинитивно креациите кои носат потпис на Zuhair Murad, затоа...

Givenchy: Урбани новитети ви колекцијата пролет/лето 2021 година!

  Метју Вилијамс ја претстави својата прва колекција за брендот Живанши во октомври оваа година, откако беше назначен за креативен директор пред само седум месеци...

Нова колекција на Dolce & Gabbana за пролет/лето 2018!

Се чини дека Dolce & Gabbana го форсираат факторот гламур со проекцијата на новата ready to wear колекција за пролет-лето 2018 година. Презентирајќи над стотина...

Актерката Џенифер Лоренс е повторно заштитно лице на Диор!

Актерката Џенифер Лоренс е протагонист во новата кампања 2018 на брендот Диор...Бренд амбасадорката позираше во серија портрети, кои ги фотографираше Брижот Лакомб. Креативниот директор на...

H&M ја објави својата тајна: ексклузивна соработка со ERDEM!

Денес H&M ја откри својата голема тајна: следната ексклузивна дизајнерска соработка ќе биде таа со дизајнерот Ердем, кој живее во Лондон и во моментов...

Торба со лого на токата- задолжителен додаток во есенската сезона!

Денешните најпрестижни брендови се сетија колку се скапи нивните логоа и се вратија на златниот стандард: еден монограм по торба. „Ова е начин да го...