Фантастична колекција на Valentino за пролет/лето 2019 година!

  Пердуви, тантела, логоманија и минимализам - се чини дека Пјерпаоло Пичоли продолжува да користи инспирација од колекциите на високата мода. Во новата колекција, креативниот директор...

Нов тренд – Вашите усни како сликарско платно!

Дали некогаш сте ги виделе длаборезите на јапонскиот уметник Katsushika Hokusai, Големиот талас кај  Kanagawe? Сигурно. Но дали сте го виделе тој талас насликан на нечии...

Сандалите од тексас на Zara се моден хит!

За помалку од месец дена ни пристига пролетта. Барем календарски.... А ние како заљубенички во модата, полека се припремаме да додадеме во својот гареробер...

Ѓерданите на англиската кралица

Оваа година се одбележува 60 годишнината од како Кралицата Елизабета II е на престолот. По тој повод во Лондон на 8ми февруари ќе биде...

Париска модна недела на висока мода | Валентино

Женствени, елегантни силуети, карактеристични за Валентино, повторно дел од новата пролетна колекција Haute Couture прикажана на париската модна недела за висока мода. Долги фустани...

Младешки дух во пролетната колекција на Emporio Armani!

 Giorgio Armani, кампањата за сезоната пролет/лето 2017 година за Emporio Armani ја смести во Италија, поточно во волшебниот Рим. Фотографиите ги потпишува Lachlan Bailey, а sвезди во кампањата...

Познатиот либански дизајнер Zuhair Murad, омилен во дамските кругови

Луксузот и софистираноста немаат граница кога станува збор за креациите на Зухаир Мурад, а тоа е така очигледно и со новата колекција за пролет...

Пантолоните Palazzo се хит!

Palazzo панталоните изгледаат впечатливо за дневни и вечерни  излагања. Доколку оваа пролет и лето имате забави, венчавки или прослави, ви предлагаме наместо свечени фустани да...

GucciHallucination – Ignasi Monreal за Gucci!

  Gucci ja претстави малата капсула колекција, која беше создадена како дел од соработката со шпанскиот уметник Ignasi Monreal. Името на колекцијата е наречено GucciHallucination. Самата колекцијата...

Елегентни бермуди за работа!

• Бермудите мора да бидат бермуди, а не стари панталони со исечени ногавици. • Внимавајте да не се премногу тесни и кратки. • Не носете бермуди...
video

Marc Jacobs за Diet Coke

По соработката со Karl Lagerfeld и Jean Paul Gaultier, Diet Coke го назначи Marc Jacobs за креативен директор за оваа година, кога се одбележува 30...

GIORGIO ARMANI – со препознатлива естетика за пролет 2019!

  Брендот Giorgio Armani го ангажираше фотографот Курт Маркус за својата кампања пролет / лето 2019 година. Снимена помеѓу песочните дини и базенот, кампањата како дел...

Неверојатно гламурозна колекција на висока мода – Elie Saab!

За својата haute couture колекција есен зима 2016. Elie Saab инспирацијата ја пронајде во средовековната мода на New York. Неверојатно луксузните модели, богато украсени фустани и детали од кои...

Есенската колекција на Jeremy Scott за Adidas

Игривост со принтовите и микс од висока и спортска мода е препознатливo во колекциите на Jeremy Scott за Adidas. Погледнете ја колекцијата за оваа...

Бомбер јакните – унисекс парче на сезоната!

Ако не прашувате нас, кое е тоа парче од облеката кое ќе биде апсолутен хит меѓу трендсетерите и модните стручни лица за пролет 2017,...

Pull & Bear | есен/зима ’13/’14

Удобни и лежерни изгледи за оваа есен/зима од шпанскиот бренд Pull & Bear. Кратки здолништа, широки маици со интересни натписи, разни парчиња инспирирани од...