Гламурозна кампања на Версаче за 2021 година!

  Версаче ја започна Новата година со сериозна доза на гламур ... Италијанската модна куќа ја претстави својата кампања Flash21, во која се појавуваат врвните модели...

Пиџама стил: да или не!

Дали овој тренд, кој се базира на удобни свилени парчиња е идеален за носење или сепак треба да го избегнуваме? Во тоа секако може...

Француската модна куќа Balmain за пролет 2018!

Оливие Растен е креативен директор на француската модна куќа Балмен веќе пет години, а неговите колекции се секогаш различни и уникатни. Модната ревија која ја...

Ирина Тошева со новата модна колекција Утопија, лето ‘18

Реалност или утопија? До кој свет полесно го наоѓаме патот? Дизајнерката Ирина Тошева, деновиве е на ,,слатки маки”. Одговорите ги побара со новата модна...

Како визуелно да ги издолжите нозете со облека

Многу жени сакаат да имаат "3 метри" долги нозе и многумина сметаат дека нозете се најсекси женски атрибут. Но, немаме среќа сите нозе како...

Чанти извезени како кориците на најпознатите книги

Доколку во исто време сте љубители на добра книга и уникатни во изборот на модни додатоци овие statement чанти сигурно би Ви се допаднале. Русинката...

Романтична колекција на Alexandеr McQueen!

За колекцијата 2017. на Alexander McQueen, Sarah Burton се фокусираше на везените модели инспирирани од силуетите и визиите од руралната Англија од 60 - години....

Колекција лакови за нокти Loubiflash од брендот Christian Louboutin!

Брендот Christian Louboutin е синоним за одважни - црвени нијанси, кои ги красат ѓоновите на неговите чевли, но за лето 2018, брендот ни прикажа...

Пролетен тренд: Кратките чизми ќе го надополнат вашиот стил!

  Кратките чизми се врв на трендовската сезона. Затоа ослободете ги полиците за чели и во наредните месеци направите простор за вашите омилени кратки чизми...

Bucket капа – најважен додаток оваа зима!

Капите вucket се дефинитивно најдобрите модни додатоци, без разлика дали во текот на летото, на есен или зима. Забележани на пистите и на главите...
video

Louis Vuitton | Модни додатоци есен/зима ’13/’14

Интересно видео за новата колекција модни додатоци на Louis Vuitton за оваа есен/зима, изработено од Quentin Jones.

PUMA | Засекогаш побрзи

PUMA како дел од своето глобално ребрендирање се на мисија да станат најбрзиот спортски бренд во светот. Веќе се официјалните спонзори на најбрзиот човек...