MANGO повторно соработува со топ моделите Ана Еверс, Амбер Валета и...

Шпанскиот бренд MANGO повторно соработува за новата сезона со фотографот Марио Соренти, а како ѕвезди во кампањата се појавуваат топ моделите Ана Еверс, Амбер...

Нов тренд во Јапонија – кимоното фурисоде претворено во модерна венчаница!

За модерните јапонски венчавки, вообичаено е комбинирањето на шинтоистичките традиционални венчавки со различни елементи oд западните свадби. Традиционално, јапонската невеста треба да носи фурисоде...

Мини торби за пролет 2018 година!

Овие 5 мини торби се актуелни оваа пролет... Првиот модел е Drew Chloe кој доаѓа во разни бои, но нај практична е таа во беж...

Фенди со фантастична есенска кампања!

Фенди ангажираше водечки модни лица и sвезди во подем за својата кампања есен / зима 2019… Минималистичка позадина со скали претставува дизајн на сцената....

Раф Симонс со нова колекција за мажи есен/зима 2019!

По ненадејното заминување од креативно место во брендот на Келвин Клајн, дизајнерот Раф Симонс се врати на модната писта со своја колекција есен /...

Gisele Bündchen е модел со најмногу насловни страници на Vogue во...

  Gisele Bündchen е бразилски модел, активистка за заштита на животната средина, авторка, актерка и деловна жена, родена на 20 јули 1980 година, која ги...

Модна инспирација: Што ќе биде во тренд ова лето!

Летото конечно ни се приближува и за тоа станaвме свесни веќе овој викенд, кога температурите во нашата земја достигнаа скоро триесет степени ... Инспирирани од...

Хеклани бикини: бохо костими за капење кои ќе ги носиме ова...

Како ги замислувате идеалните бикини за летото? Во нашите умови е бохо, хеклано и во живописни бои што совршено ќе го истакнат нашиот тен. Хекланите парчиња...

Празнична кампања на Agent Provocateur во каубојски стил!

Пејачката Charli XCX се трансформираше во каубојка во новата празнична кампања на Agent Provocateur 2019 ... Британскиот бренд за долна облека се претстави во вестерн...

Супер моделот Iman е новата амбасодорка на H&M x Kenzo!

Популарниот шведски бренд H&M & Kenzо, ја лансираше новата рекламна кампања со супер популарните Iman, Suboi, Chloe Sevigny и Rosario Dawson.  Шарените принтеви и примероци, уште повеќе...

Gisele! Kendall! Kate! Christy! Paris Vogue слави 95 години со 4...

Paris Vogue, навистина не можеше подобро да го прослави 95-тиот роденден! Славејќи завидни 95 години од постоењето, Vogue направи 4 различни насловни страни со 4...
video

Lady Dior | втор дел

Вториот дел од серијалот за Lady Dior, со  Marion Cotillard, прошетката низ ателјето и подготовката на фустанот изработен специјално за неа. Погледнете.