Покрај легендарниот леопард принт, претходната сезона, сите тренди  девојки беа фасцинирани од змијскиот принт. Тој се појави на фустани, панталони, кошули, чевли, торби …

Доколку сте уморни од отпечатоците од леопард и питон, предлагаме да изберете понежен принт, впечатливи додатоци од крава, во стилот на храбра девојка од Дивиот Запад.

Одберете каубојски чизми, торби, очила или изберете елегантни чевли со црно-бели мотиви.

СПОДЕЛИ
Претходна објаваГолема наградна игра – освојте патување од бајките во Швајцарија со Revalid®
Следна објаваBela Hadid во кампања на Michael Kors Holiday 2019!
Дивиан Артс е првата и единствена веб страница во Македонија која ги пренесува сите облици на уметност во креативна форма до своите читатели. Целта на Дивиан Артс е да ги врати вистинските уметнички вредности во Македонија, да ја разбуди креативноста и да остане во чекор со последните случувања од областа на уметноста. Патем, да ги едуцира и промовира младите на културно и општествено ниво, да им помогне да се изградат како составен дел од нормалното и професионално живеење, без да заборават на својата креативност и потреба од уметност.

НЕМА КОМЕНТАРИ

ОСТАВЕТЕ ОДГОВОР