Во чест на доаѓањето на креативниот директор Paul Surridge, италијанскиот бренд Roberto Cavalli влезе во поинаква насока за кампањата пролет-лето 2018 година.

За новата кампања тој ја ангажираше холандската манекенка Birgit Kos, а фотографиите беа снимени во Калифорнија. Судејќи според фотографиите, новата колекција за пролет и лето содржи бројни препознатливи комбинации во кои доминираат препознатливи животински отпечатоци без разлика дали тоа е зебра, леопард или тигарски мотив, како и елегантни чанти и мантили.

Во својата прва колекција за брендот Roberto Cavalli, Paul Surridge најде инспирација во животот на една модерна жена – магнетно привлечна, силна, моќна, камелеонски променлива и постојано во движење. Фокусот е на облека за ден, која е динамична, спортска и реална.

Под валутата “Утеха, здравје, слобода” креиан е нов вид на луксуз.

 

 

СПОДЕЛИ
Претходна објаваСпектакуларно редизајниран пентхаус во Њујорк!
Следна објаваГламурозната Anja Rubik е sвезда во кампањата на Jimmy Choo 2018!
Дивиан Артс е првата и единствена веб страница во Македонија која ги пренесува сите облици на уметност во креативна форма до своите читатели. Целта на Дивиан Артс е да ги врати вистинските уметнички вредности во Македонија, да ја разбуди креативноста и да остане во чекор со последните случувања од областа на уметноста. Патем, да ги едуцира и промовира младите на културно и општествено ниво, да им помогне да се изградат како составен дел од нормалното и професионално живеење, без да заборават на својата креативност и потреба од уметност.

НЕМА КОМЕНТАРИ

ОСТАВЕТЕ ОДГОВОР