Луксузен бренд кој го обожуваат познатите и кој беше еден од најомилените на почината британскa принцезa Lady Di, започна нова кампања.

Јimmy Choo го слави гламурот во новата кампањата пролет-лето 2018 година. Ѕвездата на кампањата е Anja Rubik, која го користи својот глам фактор позирајќи пред леќата на фотографот Kreg Mekdin. Полската убавица е елегантно облечена, презентирајќи ги омилените модели како што се Micky, Shar и Lane.

Судејќи според фотографиите, се чини дека познатиот бренд ни подготви чевли кои се во неутрални тонови со секси силуета и модерен дизајн. Акцентот е на сандалите и чевлите со отворена пета, како и на мали чанти кои ќе ја привлечат софистицираната клиентела на брендот.

Исто така, презентирани се и новите модели на очила за сонце и вид.

 

СПОДЕЛИ
Претходна објаваRoberto Cavalli кампања пролет – лето 2018!
Следна објава“Coco Prive”- рајот на земјата навистина постои!
Дивиан Артс е првата и единствена веб страница во Македонија која ги пренесува сите облици на уметност во креативна форма до своите читатели. Целта на Дивиан Артс е да ги врати вистинските уметнички вредности во Македонија, да ја разбуди креативноста и да остане во чекор со последните случувања од областа на уметноста. Патем, да ги едуцира и промовира младите на културно и општествено ниво, да им помогне да се изградат како составен дел од нормалното и професионално живеење, без да заборават на својата креативност и потреба од уметност.

НЕМА КОМЕНТАРИ

ОСТАВЕТЕ ОДГОВОР