Боите се она што ја прави вашата облека интересна и впечатлива. Летото е идеално време за игра со боите. Поради оваа причина, ви напишавме се за теоријата на боите во предходниот пост, кој можете да прочитате.

Но, во оваа статија ќе дознаете точно кои бои можете да ги комбинирате за да ја направите вашата облека wow.

 Виолетова + зелена

 Зелена + розова

  Црвено + розова
  Виолетова и портокалова
 Сина и кафена 
СПОДЕЛИ
Претходна објаваТеорија на бои: кои бои се совпаѓаат едни со други
Следна објаваНајубави папучи во кои сега треба да инвестирате!
Дивиан Артс е првата и единствена веб страница во Македонија која ги пренесува сите облици на уметност во креативна форма до своите читатели. Целта на Дивиан Артс е да ги врати вистинските уметнички вредности во Македонија, да ја разбуди креативноста и да остане во чекор со последните случувања од областа на уметноста. Патем, да ги едуцира и промовира младите на културно и општествено ниво, да им помогне да се изградат како составен дел од нормалното и професионално живеење, без да заборават на својата креативност и потреба од уметност.

НЕМА КОМЕНТАРИ