Ги видовме во колекциите на Balenciaga, Boss, Bottega Veneta, MSGM, Miu Miu и Salvatore Ferragamo. Се појавија на социјалните мрежи, на профилите на најпопуларните инфлуенсерки кои ги избраа за своите летни чевли.
Накратко, папучите се повторно во центарот на вниманието ова лето, давајќи му на сезонскиот изглед уникатен допир на свежина кои можат да се носат и во работните денови и за гламурозните вечери.
Моделите со затворени прсти во комбинација со лесни панталони и блуза се идеални за работа, во комбинација со миди здолниште и топ ќе добиете совршен трендовски изглед, додека во комбинација со долг фустан се идеални за летните денови.
Модерните папучи се додаток во кој треба да вложите сега (многу модели се на намалување), а ќе ги носите во наредните сезони.
Избирајќи меѓу боите и дизајните кои најдобро го изразуваат нашиот стил и личност, во нашата галерија можете да видите некои од најубавите папучи во сезоната кои сега можете да ги купите на продажба преку интернет.
JACQUEMUS
MIU MIU
NICHOLAS KIRKWOODMALONE SOULIERSCHURCH’SY/PROJECTN°21

SERGIO ROSSI

SALVATORE FERRAGAMO

MARNI

CASADEI

NEOUS

MAISON MARGIELA

SAM EDELMAN

BYFAR

ROSETTA GETTY

СПОДЕЛИ
Претходна објаваНајдобрите комбинации на бои за вашата модна комбинација
Следна објаваMadison Beer изгледа како ангел во новата кампања на Victoria’s Secret (видео)
Дивиан Артс е првата и единствена веб страница во Македонија која ги пренесува сите облици на уметност во креативна форма до своите читатели. Целта на Дивиан Артс е да ги врати вистинските уметнички вредности во Македонија, да ја разбуди креативноста и да остане во чекор со последните случувања од областа на уметноста. Патем, да ги едуцира и промовира младите на културно и општествено ниво, да им помогне да се изградат како составен дел од нормалното и професионално живеење, без да заборават на својата креативност и потреба од уметност.

НЕМА КОМЕНТАРИ