Manolo Blahnik прослави 50 години работа со сјајна колекција на златни...

  Откако го лансираше својот истоимен бренд во 1971 година (по налог на легендарната модна уредничка Дијана Вриланд, ни помалку ни повеќе), дизајнерот со шпанско...

Луксузни есенски чизмички кои сакаме да ги имаме!

Сите знаеме колку се важни добри чизми за успешна модна комбинација. Новите чизми за есен/зима 2016. не престануваат да не воодушевуваат. Во нашава галерија погледнете...

Gisele Bundchen и Doutzen Kroes во новата кампања на Stuart Weitzman!

Stuart Weitzman е еден од оние брендови кои секогаш имаат перфектни кампањи. Секоја сезона со нетрпение очекуваме да ги видиме нивните супер иновативни рекламни огласи....

Марго Роби во модел на Шанел каков што досега не сме...

  Со секој нов чекор на црвениот тепих, ние сме убедени дека актерката Марго Роби била Французинка во минатиот живот ... Уште пред да стане заштитно...

Црвениот костим за капење – хит помеѓу познатите модели!

  Со сигурност можеме да потврдиме дека црвеноте костими за капење се хит "must-have" парче на ова лето, за сите познавачи на модата. За црвените косттими можеме...

Да ја дочекаме пролетта во розови тонови!

Зимата ја поминавме во топли џемпери и тренерки. Удобноста беше наш приоритет број еден, па затоа во студените денови биравме мека облека претежно во...

Колекција на венчаници за 2018 на Elie Saab!

Koлекцијата на венчаници за 2018. на Elie Saab, е со богата силуета на која сме навикнале да ја гледаме кај славниот дизајнер. Вкупно 13 венчаници се...

Црната боја во есенската колекција на Liu Jo како моден императив...

Новата модна линија на брендот Liu Jo за прстојната сезона го става фокусот пред се на женственоста, а во истовреме го нагласува гламурот кој...

Модна недела во Њујорк: 30 модни стилови!

Модна недела во Њујорк ... Додека многу дами се подготвуваа за церемонијата, доделување на наградите „Оскари“ во сончевиот Лос Анџелес, други модни дизајнери се подготвуваа...

Моден тренд: Skater Style!

Да, модата од '90-тите години навистина се враќа, а со неа и неверојатниот Skater Style! Од преголемите маички со графики до класичните Vans патики, облеката...

Гламурозни едноделни костими за плажа!

  Знаеме дека секоја година сакаме барем 1 нов костим за капење, затоа што во својата  колекција не сакаме иста слика како и минатата година....

Новата Chloe C Double торба го залуде модниот свет!

Брендот Chloe ја претстави новата торба наречена C Double која ќе биде хит на годината! Креативниот тим на модната куќа Chloé, предводен од Clare White Keller,...