Ретро авангарда во новата колекција на Пако Рабан!

  Новата линија е инспирирана од првата колекција претставена од основачот на брендот ... Се фокусираме на колекцијата пролет / лето 2021 година, потпишана од Џулиен...

Моден тренд: Skater Style!

Да, модата од '90-тите години навистина се враќа, а со неа и неверојатниот Skater Style! Од преголемите маички со графики до класичните Vans патики, облеката...

Мокасините се повторно на модниот трон!

Ако за нешто сме среќни, тогаш тоа е поради враќањето на мокасините на модниот трон. Практични, удобни, елегантни, мокасините се класика за сите времиња. Ги...

Убави еспадрили кои ќе ги носиме цело лето!

  Секоја сезона се дискутира за летниот избор на обувки. Некои велат дека тоа се удобни папучи, други претпочитаат удобни сандали со потпетици, додека трети...

Боите се тука за да ве освојат – пролетна свежина!

  Додадете свежина на вашиот изглед преку различни бои и отпечатоци за да создадете уникатна пролетна комбинација! За денешниот изглед одбравме женски цветен фустан кој...

Модниот свет полуде по новите патики Valentino!

Доколку сте фан на чевлите Valentio Rockstud, тогаш сигурно ќе бидете воодушевени од новата колекција на оваа модна куќа. Колекцијата инспирирана од обожуваната DC...

Трендот на „Chunky“ патики продолжува и оваа есен!

Дизајните кои потекнуваат директно од деведесеттите години се уште се на бранот на популарноста. За оваа сезона предлагаме модели во неутрални нијанси кои одлично се...

Рајска градина: ELIE SAAB COUTURE – колекција пролет/лето 2022

Elie Saab ја претстави својата модна колекција пролет/лето 2022 година (во Carreau du Temple), која емитува оптимистичко расположение, инспирирана од рајската градина и светлите...

7 модни трендови за пролет / лето 2019!

Иако зимата е во полн замав, највлијателните модни дизајнери во светот подготвуваат хит креации за претстојната пролет и лето. Од светските модни писти издвоени се...

„Стапки кои треба да се следат“: Светската шампионка во тенис и...

  Светската шампионка во тенис и нејзината ќерка позираа заедно во новата кампања на Стјуарт Вајтцман ... Брендот Стјуарт Вајцман ја ангажираше својата глобална амбасадорка и...

 Fendi: Ода на разиграниот дух и женствената самодоверба

Стиловите од 1970-тите го земаат централното место во рекламната кампања на Fendi пролет/лето 2022 година.Дизајните на уметничкиот директор за женска облека, Ким Џонс, му...

Деконструкција и асиметрија: летни фустани со необичен крој!

  Летото е во полн ек и нема да изненадите никого со обични ленени или свилени фустани, па затоа мора да ја вклучите вашата фантазија...