Модната куќа , Alexandre Vauthie ги помина претходните месеци во карантин.
Сепак, за разлика од повеќето колеги, дизајнерот не користи директни цитати – перници, маски, пижами – туку само ја користи домашната средина за да фотографира рекламни кампањи. Сепак, и тој и неговите модели беа неверојатно среќни – тие останаа „заклучени“ во Париз, на кој дизајнерот му ја посвети својата модна колекција.

Линијата се состои од 24 совршени основни стилови (ако таквата дефиниција за висока мода е применлива воопшто).
Волшебна посветеност кон Парижанките, кои не се откажуваат од модата и за време и на карантинот.

 

СПОДЕЛИ
Претходна објаваНова декорација за домот од Rosenthal
Следна објаваИсидора – скулпторска маса за кафе за беспрекорен амбиент!
Дивиан Артс е првата и единствена веб страница во Македонија која ги пренесува сите облици на уметност во креативна форма до своите читатели. Целта на Дивиан Артс е да ги врати вистинските уметнички вредности во Македонија, да ја разбуди креативноста и да остане во чекор со последните случувања од областа на уметноста. Патем, да ги едуцира и промовира младите на културно и општествено ниво, да им помогне да се изградат како составен дел од нормалното и професионално живеење, без да заборават на својата креативност и потреба од уметност.

НЕМА КОМЕНТАРИ