Дизајнерското студио во Лос Анџелес, Кели Верстлер е основано од истоимената дизајерка во 1995 година …
Уште од самиот почеток, нејзиниот пристап кон дизајнот беше насочен кон создавање на предмети за резиденции, угостителски, комерцијални и други проекти. Убав пример за овој пристап е секако и масата за кафе  Исидора – фантастично парче мебел, кое комбинира прекрасна скулптура и функционалност на масата.

Тоа е голема масичка за кафе, која содржи единствена подлога направена од шест нозе лиени во бронза, кои се рачно полирани заради автентична привлечност.

Од вкупно шесте, три нозе се свртени нагоре за поддршка на горната површина на табелата, додека преостанатите три служат за поддршка на целата структура. Горната површина на армирано стакло има раб во истата сенка од бронза, што го комплетира изгледот на совршен начин.

 

СПОДЕЛИ
Претходна објаваПалта, пердуви и бермуди – во колекцијата на Alexandre Vauthier 2020!
Следна објаваДали е Plex’Eat – иднината на рестораните во периодот на вирусот корона?
Дивиан Артс е првата и единствена веб страница во Македонија која ги пренесува сите облици на уметност во креативна форма до своите читатели. Целта на Дивиан Артс е да ги врати вистинските уметнички вредности во Македонија, да ја разбуди креативноста и да остане во чекор со последните случувања од областа на уметноста. Патем, да ги едуцира и промовира младите на културно и општествено ниво, да им помогне да се изградат како составен дел од нормалното и професионално живеење, без да заборават на својата креативност и потреба од уметност.

НЕМА КОМЕНТАРИ