Prada ја лансираше новата модна кампања пролет-лето 2018 година.

Наречена ‘Black Nylon’, првата инсталација во сезоната, беше снимена во Лос Ангелес, а ѕвездите на кампањата се: Anok Ji, Fran Samers, Alisa Traore…

Невообичаено е што кампањата е снимена во текот на ноќта, најверојатно,  инспирирана од врската помеѓу темната ноќ и името Black Nylon. Пролетната сезона  има многу модели инспирирани од машките кроеви, вклучувајќи мантили, кошули со штрафти и јакни без ракави.

Коментари

коментари

СПОДЕЛИ
Претходна објаваКреативни работилници за деца насловени како Social Sunday во Јавна соба
Следна објаваКардиган од Zara на намалување – го носат познатите!
Дивиан Артс е првата и единствена веб страница во Македонија која ги пренесува сите облици на уметност во креативна форма до своите читатели. Целта на Дивиан Артс е да ги врати вистинските уметнички вредности во Македонија, да ја разбуди креативноста и да остане во чекор со последните случувања од областа на уметноста. Патем, да ги едуцира и промовира младите на културно и општествено ниво, да им помогне да се изградат како составен дел од нормалното и професионално живеење, без да заборават на својата креативност и потреба од уметност.

НЕМА КОМЕНТАРИ

ОСТАВЕТЕ ОДГОВОР