Jimmy Choo со новата колекција се фокусираше на детали со силни украси и комбинации на бои. Sвезда на кампањата е моделот Amanda Murphy, на гламурозна забава. Angelo Pennetta ја фотографираше шарената, забава сцена, која е полна со декоративни орнаменти и елегантна архитектура.

Креативната дизајнерка на брендот Sandra Choi, ја создаде оваа колекција полна со монистри на драги камења на чантите и чевлите. Од ретро платформи, па се до сандали со кристали, овие чевли секоја ваша комбинација, ќе ја кренат на повисоко ниво!

jimmy-choo-cruise-2017-campaign03 jimmy-choo-cruise-2017-campaign04 jimmy-choo-cruise-2017-campaign05 jimmy-choo-cruise-2017-campaign06 jimmy-choo-cruise-2017-campaign02-copy jimmy-choo-cruise-2017-campaign01-copy

СПОДЕЛИ
Претходна објаваНово од Табернакул: нов наслов од Орхан Памук
Следна објава7 клучни тренди парчиња за есен/зима 2016!
Дивиан Артс е првата и единствена веб страница во Македонија која ги пренесува сите облици на уметност во креативна форма до своите читатели. Целта на Дивиан Артс е да ги врати вистинските уметнички вредности во Македонија, да ја разбуди креативноста и да остане во чекор со последните случувања од областа на уметноста. Патем, да ги едуцира и промовира младите на културно и општествено ниво, да им помогне да се изградат како составен дел од нормалното и професионално живеење, без да заборават на својата креативност и потреба од уметност.

НЕМА КОМЕНТАРИ

ОСТАВЕТЕ ОДГОВОР